Karadeniz Pet

Süleyman Mert DEMİRSOY Destek Hattı

• Konbuyu başlatan Süleyman Mert DEMİRSOY
  • Başlangıç tarihi
S

Süleyman Mert DEMİRSOY

Guest
Merhaba arkadaşlar okulların başlamasıyla siteye 2-3 günde bir girmeye başladım buda girmediğim gündeki konulara bakamamın ve yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarıma yardım edememe sebeb oldu. Bende bu sorunu çözmek için bir çözüm buldum. Buraya Muhabbet kuşları ile ilgili sorularınız sorabilirsiniz. Her türlü yardımcı olmaya çalışacağım.Cinsiyet sorulanızda resim eklerseniz daha rahat yardımcı olurum.
Herkese teşekkür ediyorum.
Saygılar Sevgiler.

süleyman keşke bide 0900 lü bi hat yazsaydın ona benzemiş :p neyse inşallah bana yardımcı olursun ilerleyen günlerde..

Süleyman Bey, fikrinizi istiyorum. Saf Çek, 1,5 yaşında, erkek, sarı renk bir kuşum var. Damızlık bir dişi almayı düşünüyorum. hangi özelliklerde bir dişi alırsam güzel yavrular alırım?

Süleyman Bey, fikrinizi istiyorum. Saf Çek, 1,5 yaşında, erkek, sarı renk bir kuşum var. Damızlık bir dişi almayı düşünüyorum. hangi özelliklerde bir dişi alırsam güzel yavrular alırım?

Önemli olan sağlıklı olması tabi ama ßence çek ve rainbow bir dişi alırsanız çok güzel yavruları olucaktır. :)

çiftlerimden erkek pasif şuan dişi yumurta üzerinde erkek yaptığı anca beklemek dişi kendi ihtiyaçlarını gideriyor sadece kızgın oldukları halde bu durumda bu hayvan dişi pas verirken erkekten bir seda yok ne yapabiliriz bu durum için? d

Ek olarak dişi dün bir yumurta yaptı fakat yumurtanın üzerinden kalkıyor geri yatıyor yem su ihtiyacı giderip tekrar yatıyor vs bu durum zarar yapar mı pasif erkek yüzündende zor durumdayım açıkcası

çiftlerimden erkek pasif şuan dişi yumurta üzerinde erkek yaptığı anca beklemek dişi kendi ihtiyaçlarını gideriyor sadece kızgın oldukları halde bu durumda bu hayvan dişi pas verirken erkekten bir seda yok ne yapabiliriz bu durum için? d

Ek olarak dişi dün bir yumurta yaptı fakat yumurtanın üzerinden kalkıyor geri yatıyor yem su ihtiyacı giderip tekrar yatıyor vs bu durum zarar yapar mı pasif erkek yüzündende zor durumdayım açıkcası

Anladığım kadarıyla erkek dişiyi beslemiyor diyorsunuz. Bence besliyordur biraz gözlemleyin. Tabi yavrular çıkınca erkek beslemez ise dişi çok yorulur.

Mert bey kuşlarımın cinsiyetlerini ve ırklarını öğrenmek istiyorum.Daha yeni aldım.Sağolsunlar bir kaç arkadaş az önceki açtığım konuda fikirlerini söylediler ama size de bir sorayım dedim. Bir de bu kuşlar için yapmam gereken olmazsa olmazlar veya altın kurallar var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim :)

Mert bey kuşlarımın cinsiyetlerini ve ırklarını öğrenmek istiyorum.Daha yeni aldım.Sağolsunlar bir kaç arkadaş az önceki açtığım konuda fikirlerini söylediler ama size de bir sorayım dedim. Bir de bu kuşlar için yapmam gereken olmazsa olmazlar veya altın kurallar var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim :)
Mavi erkek yalnız sizden sarı kuş için birkaç net fotoğraf isticem.
Bakımlarını eksiksiz yapın. Haftada 1 yumurta maması verin. Yavrular oldugunda her gün veya 2 günde bir. Fazla rahatsız etmeyin.

Mert kardeş benim dişi kuş çok korkak 7-8 aydır bende hala alışamadı yem yemeye bile korkuyor ne yapayım?

bugün aldıgım muhabbet kusunun dişisiyle benim erkek tel arasından öpüşüyorlar daha 2-3 saatlik dişi kendi erkegini bıraktı benim erkege geliyor devamlı tele tırmanıp telde öpüşüyorlar ötüşüyorlar sizce ne yapmalıyım dişisini alıp yeni aldıgımımı koyayım bide eski dişiyle yeni dişi aynı cins birbirinin aynısı foto cekip koysan anlamassın ne yapayım acil yardım edermisiniz ?

bugün aldıgım muhabbet kusunun dişisiyle benim erkek tel arasından öpüşüyorlar daha 2-3 saatlik dişi kendi erkegini bıraktı benim erkege geliyor devamlı tele tırmanıp telde öpüşüyorlar ötüşüyorlar sizce ne yapmalıyım dişisini alıp yeni aldıgımımı koyayım bide eski dişiyle yeni dişi aynı cins birbirinin aynısı foto cekip koysan anlamassın ne yapayım acil yardım edermisiniz ?

Siz koyun anlamak veya anlamamak bana kalsın.
Eğer diğeriyle anlaşmıyorsa erkeğin yanına koyabilirsiniz.

Geri