petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Süleyman Mert DEMİRSOY Destek Hattı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Süleyman Mert DEMİRSOY tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Süleyman Mert DEMİRSOY

Merhaba arkadaşlar okulların başlamasıyla siteye 2-3 günde bir girmeye başladım buda girmediğim gündeki konulara bakamamın ve yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarıma yardım edememe sebeb oldu. Bende bu sorunu çözmek için bir çözüm buldum. Buraya Muhabbet kuşları ile ilgili sorularınız sorabilirsiniz. Her türlü yardımcı olmaya çalışacağım.Cinsiyet sorulanızda resim eklerseniz daha rahat yardımcı olurum.
    Herkese teşekkür ediyorum.
    Saygılar Sevgiler.

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    süleyman keşke bide 0900 lü bi hat yazsaydın ona benzemiş :p neyse inşallah bana yardımcı olursun ilerleyen günlerde..

3. Süleyman Mert DEMİRSOY

O ilerleyen zamanlarda olucak inşallah :D.
    Edicem inşallah abla.
    Amaç burda yardımcı olmak.

4. Onur TEKİN

Süleyman Bey, fikrinizi istiyorum. Saf Çek, 1,5 yaşında, erkek, sarı renk bir kuşum var. Damızlık bir dişi almayı düşünüyorum. hangi özelliklerde bir dişi alırsam güzel yavrular alırım?

5. Süleyman Mert DEMİRSOY

Önemli olan sağlıklı olması tabi ama ßence çek ve rainbow bir dişi alırsanız çok güzel yavruları olucaktır. :)

6. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    çiftlerimden erkek pasif şuan dişi yumurta üzerinde erkek yaptığı anca beklemek dişi kendi ihtiyaçlarını gideriyor sadece kızgın oldukları halde bu durumda bu hayvan dişi pas verirken erkekten bir seda yok ne yapabiliriz bu durum için? d

Ek olarak dişi dün bir yumurta yaptı fakat yumurtanın üzerinden kalkıyor geri yatıyor yem su ihtiyacı giderip tekrar yatıyor vs bu durum zarar yapar mı pasif erkek yüzündende zor durumdayım açıkcası

7. Süleyman Mert DEMİRSOY

Anladığım kadarıyla erkek dişiyi beslemiyor diyorsunuz. Bence besliyordur biraz gözlemleyin. Tabi yavrular çıkınca erkek beslemez ise dişi çok yorulur.

8. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Biraz daha bakarım, birde dişi kuş yumurtanın üzerinden kalkıyor bir süre sonra geri yatıyor bir problem olmaz inşallah?

9. Süleyman Mert DEMİRSOY

Olmaz o işini bilir.

10. mucahitaltun3455

Mert bey kuşlarımın cinsiyetlerini ve ırklarını öğrenmek istiyorum.Daha yeni aldım.Sağolsunlar bir kaç arkadaş az önceki açtığım konuda fikirlerini söylediler ama size de bir sorayım dedim. Bir de bu kuşlar için yapmam gereken olmazsa olmazlar veya altın kurallar var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim :)

11. Süleyman Mert DEMİRSOY

Mavi erkek yalnız sizden sarı kuş için birkaç net fotoğraf isticem.
    Bakımlarını eksiksiz yapın. Haftada 1 yumurta maması verin. Yavrular oldugunda her gün veya 2 günde bir. Fazla rahatsız etmeyin.

12. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Mert kardeş benim dişi kuş çok korkak 7-8 aydır bende hala alışamadı yem yemeye bile korkuyor ne yapayım?

13. Süleyman Mert DEMİRSOY

Bukadar zamandan sonra alışması çok zor bir ihtimal size önerim. Yavru bir erkek alıp tekrardan eğitmeye başlamak olucaktır.

14. mucahitaltun3455

Umarım daha nettir...

15. Adanali

Adanali New Member

Beğenileri:
    0
    bugün aldıgım muhabbet kusunun dişisiyle benim erkek tel arasından öpüşüyorlar daha 2-3 saatlik dişi kendi erkegini bıraktı benim erkege geliyor devamlı tele tırmanıp telde öpüşüyorlar ötüşüyorlar sizce ne yapmalıyım dişisini alıp yeni aldıgımımı koyayım bide eski dişiyle yeni dişi aynı cins birbirinin aynısı foto cekip koysan anlamassın ne yapayım acil yardım edermisiniz ?

16. Süleyman Mert DEMİRSOY

Şüphelerim doğruymuş bu kuş erkek. damızlık bir erkek. Ama siz içiniz rahat etsin istiyorsanız flaşsız birkaç fotoğraf daha koyabilirsiniz.

17. Süleyman Mert DEMİRSOY

Siz koyun anlamak veya anlamamak bana kalsın.
    Eğer diğeriyle anlaşmıyorsa erkeğin yanına koyabilirsiniz.

18. Adanali

Adanali New Member

Beğenileri:
    0

diğeriyle anlasamıyor

19. Süleyman Mert DEMİRSOY

Diğeriyle anlaşamıyor ise beyazla onu koy diğerinide mavi erkeğe koy. birbirlerini görmicek sekilde düzenle

20. Adanali

Adanali New Member

Beğenileri:
    0
    simdi öyle yaptım deneyelim bakalım

Sayfayı Paylaş