sultan papağan cinsiyeti nedir?

Konusu 'Sultan Papağanı Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve yusufgunes tarafından 20 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. yusufgunes

yusufgunes Yeni Üye

Beğenileri:
    6

şinasiyi alalı 10 gün oldu. çok nadir ötüyor. videoda araba alarmına karşılık verdi sadece. 1. sorum cinsiyeti konusunda yardıma ihtiyacım var. 2. sorum ayaklarındaki beyazlık neden kaynaklı olabilir. 3. sorum yaşı nedir.

teşekkürler
    bu-kalp-senin-kirmizi-guller-at1765-1-3.jpg 20171119_224901.jpg 20171119_224923.jpg 20171119_224934.jpg

2. Şakircan Şenşakrak

Beğenileri:
    274
    Yer:
    istanbul
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    muhabbet kuşu olsaydı mantar var derdim. ama sultanları hiç bilmiyorum. fakat yine de mantardan şüphelendim. cinsiyeti de geçengün öğrendiğim kadarı ile dişi. erkeklerin yanaklarındaki nokta daha kırmızı oluyormuş.
    tecrübeli arkadaşlar birazdan daha doğru bilgilendirirler.

yusufgunes bunu beğendi.
  3. ömerve

ömerve Profesyonel

Beğenileri:
    291
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    ötmesi için yanına ses falan açın sultan papağanları çok güzel ıslık çalmayı şarkıların melodilerine tepki vermiyi ya sizin agzınızla yaptığınız şarkının müziğini öğreniyorlar ve çok güzel sesleri var yaş olarak tahmin bilmiyorum ve sultan papaganları da muhabbetler gibi mi onu da bilmiyorum hani yaşı geçtiyse öğrenmek için vveya dişi de öğrenir mi gibisinden ama ilgilenirseniz olacaktır bence

4. ömerve

ömerve Profesyonel

Beğenileri:
    291
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane

5. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    961
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Cinsiyeti öğrenmenin en iyi yolu ses çıkarmasından belli olurmuş bu kuşlarda. Farklı tonlardan değişik sesler çıkarıyorsa erkek sakin ve sessiz ise dişiymiş. Alalı zaman geçmediği için belki ortama alışma sürecinden dolayı sessizdir, biraz daha vakit geçirin o zaman daha sağlıklı şekilde çıkarım yaparsınız.

yusufgunes bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş