Sultan Papağanı kuyruk kanaması

Konusu 'Sultan Papağanı Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve TimuR55 tarafından 11 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. TimuR55

TimuR55 Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    Sultan P.
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Merhabalar, Cuma günü aldığım sultan papağanımın yaşını ve cinsiyetini çözemedim diğer taraftan bu sabah kuyruğunun üstünde bi damla kan vardı bi bakayım derken kuyruğunda bi telin yamuk durduğunu kırıldığını fark ettim o kırık tüyü çektiğimde kuş hiç ses etmedi ama kanaması dahada arttı şimdi kanama kurudu kuş hiç ses çıkartmıyor.

Yem yiyor.
    Su içerken hiç görmedim.
    Kuş sesi duymadığı sürece sadece uçarken ötüyor.
    Kanama sonrası aramızdaki herşey bitti artık elimi görünce sadece ısırıp kaçıyor.

Bu kuyruktaki kanama ciddi sorunlara sebebiyet verebilirmi?
    Bi kuşta ne kadar kan olabilir ki bana kalsa çok kan kaybetti bu kaybettiği kanı nasıl telafi edebiliriz? (Ek Besin, Vitamin, ilaç vb.)
    Kanama kurumuş gibi görünüyor bu kuru kan tüy ve kuyruktan nasıl temizenebilir? (Çok fena ısırıyor.)

Son olarak kuşun bileziğinde çekoslavakya dan gelme olduğu belirtilmiş ve 2017 yazıyor. ay olarak bi bilgi olmadığı için kuşun yaşını tahmin etmek zor. ötümü dişi gibi ve pek sık ötmüyor.

Kanam sonrası;

Kanama öncesi;

2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    321
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Kanamış yeri dezenfekte edin batticon sürün. Size küsmüş olabilir bu nedenle eskisi gibi sizinle iletişim kurmuyordur.

3. Hayvansever03

Beğenileri:
    321
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Ek vitamin tabii ki verin. Kalamar kemiğini toz haline getirip mama içine koyabilirsiniz ve mamayı kuşunuza verebilirsiniz. Bu ona mineral desteği sağlar.

4. TimuR55

TimuR55 Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    Sultan P.
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Kuş aldığım günden beri sessiz sedasız hareketsiz şekilde tünekte duruyor çoğu zaman tünekte değil zemine iniyor zemindede kafes teli gibi tel var pislikle teması olmuyor ama o tel ayaklarına uygun değil.

Sadece kuş sesi açarsam ses veriyor onun haricinde hiç sesi çıkmıyor ne yapmam gerekiyor bu konuda?

Ve bu kuyruğundaki kurumuş kanı nasıl temizleyebilirim?

5. Hayvansever03

Beğenileri:
    321
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Dediklerimi yaptınız mı?

Sayfayı Paylaş