petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sultan Papağanı Muhabbet Kuşunun Konuşmasını Etkiler mi ?

Konusu 'Sultan Papağanı Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Ferhat Ekşiler tarafından 3 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Ferhat Ekşiler
    Gizli

Merhaba.Konuşan muhabbet kuşum var.Birde yavru sultan papağanı alıp konuşturmak istiyorum.Alınca muhabbet kuşunun konuşmasını etkiler mi ?

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Cıkardıgı sesleri taklit edebilir, benim damızlıklardan biri bülbül sesi çıkarıyo bazen.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Ferhat Ekşiler
    Gizli

Konuşan muhabbetin konuşmasını unutturmaz yani ?

#3 Ferhat Ekşiler, 4 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ekim 2014
  4. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Benim şuan 2 tane evcil muhabbet kuşum 1 tanede sultan papağanım var. Bu üçü aynı odalar ve gerçekten beklenenin tam tersi çok daha iyi oluyor. Eğitimli olan konuşan kuşum diğerlerine de aynı kelimeleri öğretti ,

Mesela kuzenimden gelen bir kuş var eğitimli ve özellikle Fatoş kelimesini çok güzel diyor , 1 aydır bende olduğu için şuan hepsi Fatoş demeyi öğrendi net bir şekilde :)

O yüzden sizlerde alıp ayrı olarak eğitebilirsiniz , aynı oda da olabilir ama kafesler farklı olsun. Yeterki eğitimi elden bırakmayın.

5. Ferhat Ekşiler
    Gizli

Cevaplarınız için teşekkür ederim :) Peki Konuşan kuşun yanına dişi alırsak eş tutar mı ?

6. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Tutmaz diye birşey yok ama eğitimli kuşlar biraz seçici oluyor , sürekli oyun peşinde oldukları için eş ile ilgili olmayabiliyorlar. Ama deneyip üretimde olumlu sonuç alan çok..Mesela ben evcil dişi kuşumun yanına erkek alıp eşleştirip yavru almıştım. Şans işi birazda..

7. Ferhat Ekşiler
    Gizli

Babam eş almazsa konuşmazmış diyor .Konuşmasını unutturmasın da bi şansımı denemek istiyorum.

8. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Valla bence 2 ay deneyin olmazsa ayırırsınız , zaten öyle hemen pat diye konuşmayı unutmazlık yapmaz. İlgiyi kesmeyin arada bir kafesten çıkarmadan onunla konuşun yeter..

Sayfayı Paylaş