Karadeniz Pet

sultan papaganı

• Konbuyu başlatan ens
  • Başlangıç tarihi
E

ens

Guest
dişi ve erkek muhabbet kusum var ıyıde anlasıyolar hatta yavruları oluyo fakat ben sultan papaganı almak ıstıyorum bunları verıp takas yapıcam pekı kuscu benı kamdırmasın dıe bilgi edinmem gerekıyo muhabbet kusu hakkında bılgım var fakat papagan hakkında hıc bilgim yok cınsıyetını yasını saglık durumunu nasıl anlarım bılgısı olan yardım edebılır mı (konusturmak ıstıyorum cunku)

cinsiyetinden emin olmak konuşturmak istiyorsan erkek grey almalısın yüzü tamamen sarı olacak.diğerlerinde ses tonu ile anlaşılıyor genelde çünkü...yaşını bilmem sağlık durumu tüyler kabarık olmayacak gözler parlak olacak burunda ve gözde akıntı olmayacak .kısaca muhabbetin sağlığını nasıl anlıyosan o da öyle.
http://www.kulucka.net/index.php?topic=10543.0 gereylerde cinsiyet ayrımna burdan bakabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu site üzerinden yavru sultan takip edin o şeklide alın

Kardeşim konuşturmak istiyorsan erkek ve yavru almalısın.cinsiyet 6. aydan sonra net olarak belli olurken erkeklerin başındaki sarılar daha belirgin dşilerin sarıları ise soluk olur.white face sultnlar ise erkeklerin yüzleri tüyler beyaza dönerken,dişilerinki gri kalır.erkekler ıslık seslerini kuş seslerini taklit edebilirken dişiler taklit edemezler.dişilerin ötüşleri benm tabirimle cırtlaktır.
Erkek sultan papağanlarının melodik,inişli çıkışlı,ıslık benzeri ötüşleri vardır.
Dişi sultan papağanlarının ise kısa, tek tip ötüşleri vardır. Konuşamaz ve taklit yapamazlar.
Ötüş biçimleride cinsiyet ayırıcı bir özelliktir.))
bu yazı umarım yardımcı olur sağlıklı hobiler dilerim.

Geri