Sultan papağanımı nasıl evcileştiririm ?

Konusu 'Sultan Papağanı Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Ömer Can tarafından 14 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. Ömer Can

Ömer Can Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Merhaba sultan papağanım elime gelmeye başladı yani elimi uzattığımda geliyor . Ancak konacak yer görünce direk uçuyor elimden . Ancak arada sırada elimi ısırıyor . Bundan nasıl vazgeçirebilirim ve bana bağlanmasını nasıl sağlayabilirim . Şimdiden teşekkürler .

2. MeHeDe

MeHeDe Profesyonel

Beğenileri:
    781
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Elinize her geldiğinde ödül verin sevdiği sebze meyve veya yulaf elinizi ısırdığında tepki vermeyin elinizin zararlı olmadığını öğrenir ısırması başladığında uzun bir süre devam ederse şst gibi bir tepkiyle biraz yüksek ses tonuyla kızın yapmayı bıraktığında sevin veya ödül verin böylece iyice alışacak ısırmayacaktır

3. Ömer Can

Ömer Can Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Ödül ne gibi meyve sebze bende daldarı almıştım onuda veriyorum . Elimden korkmaması için ne yapmalıyım yani kafesten çıkaracağım elime geliyo ancak çıkarken içeri kacıyo elimi ısırmaya başĺıyor sonra . Biraz fazla oldu ama teker teker cevaplar iseniz mutlu olurum şimdisen teşekürler .

4. MeHeDe

MeHeDe Profesyonel

Beğenileri:
    781
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Elinizden kafese kaçması henüz tam güven olmamış elinize geldiğinde dal darı meyve sebze verin elinizi dışarı çıkarırken korkutmadan yavaşça çıkarın elinizin üzerinde uzun zaman geçirmesi alışması için önemli hemen dışarı almaya çalışmayın bırakın bir kaç gün elinizin üzerine gelmeyi öğrensin

Sayfayı Paylaş