petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sultan papaganiyla muhabbet kusu ayni odada beslenebilir mi?

Konusu 'Sultan Papağanı Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Doğukan Hazar tarafından 9 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    1 cift sultan papagani veya cennet papagani almayi dusunuyorum. Yalniz bir kac cekincem var.
    İlk sorum bu cift muhabbet kuslari ciftleriyle ayni odada beslenebilir mi ? Yuksek sesle ottukleri icin muhabbet kuslarini rahatsiz ederler mi ?
    İkinci sorum cennet mi yoksa sultan papagani'nin mi uretimi daha kolaydir?
    Muhabbet kuslarindan farkli bir beslenme rituelleri var midir -ayni yemi versek sikinti yasar miyiz ?
    Hangisini onerirsiniz ? Tesekkurler

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Mehmet Tek

Mehmet Tek Member

Beğenileri:
    1
    Hiç bir Sıkıntı olmaz .şahsen evde 2 sultan 4 muhabbet bakıyorum.yem olarakta aynı yemi veriyorum ama sultanlara yem eklerken çekirdek takviyesi yapıyorum

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Sultan cennete göre daha az gürültücü olabilir. Ancak hiç biri muhabbet kuşları ile kıyaslama ikisi de çok öter. :)

4. Doğukan Hazar

Beğenileri:
    113
    Yorumunuz için teşekkürler. Çekirdek derken bildiğimiz kuruyemişçiden alınmış çekirdek mi ? Yavru almak kolay mı sultan papağanlarından?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

Peki aynı odada olunca muhabbeti rahatsız eder mi acaba ? çiftleşmelerine falan engel olur mu ? Teşekkürler yorumunuz için

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  6. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bende evimde uzun bir zaman sultan urettim ve ayni oda da muhabbet ciftlerimde vardi..Hicbir sorun olmuyor..Ama cennet ı pek tavsiye etmem cok bagirirlar..En uygunu Sultan Papagani bence. .

7. Doğukan Hazar

Beğenileri:
    113

Yorumunuz icin tesekkur ederim. Tez zamanda bu dusuncemi uygulamaya gecirmeyi dusunuyorum. Madem ki muhabbete sorun yapmayacak, o halde benim acimdan da sikinti olmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Sayet sultan papagani düşünürsen Murat Demir11 de vardı bilgin olsun iki papağan türünü de beslemedim

#8 Yusuf Kürşat AKKUŞ, 9 Ocak 2016
    Son düzenleme: 9 Ocak 2016

Sayfayı Paylaş