Karadeniz Pet

Sultan papaganlarim

Korhan KARAOREN

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Hobisine bir sure ara verecek bir ureticiden bir cift sultan papagani aldim. Daha once kendisinden muhabbet kusu da almistim.
Elinde kalan son kuslarmis, israrlarina dayanamadim, uygun bir fiyata aldim. Ureticinin dedigine gore sari kafa olan erkek, digeri disiymis, takriben 1 yasindaymislar.

Pek anlamam sultan papaganlarindan ama ogrenecegim. MUhabbet kusu yemine ilavaten aycicegi cekirdegi konuyormus anladigim kadariyla.

Sizlerle paylasayim dedim.

3Yl509.jpg

zrpk1g.jpg

Vvzn7q.jpg

Hayırlı olsun bişi sormak istiyorum m kuşuna göre sultan papağının farkı nedir?

Son düzenleme:
eğitim yem falan :)
Aldigim uretici, su an kullandigim muhabbet kusu yeminin icine yuzde yirmi oraninda aycicegi tohumu kat, sebze, meyve hergun ver dedi. Anladigim kadariyla yiyecek cesitliligi daha fazla.
Aldigim sultan papaginin disisi oldukca uysal, erkegi cok cazgir, kafese yaklasinca "tisliyor" :), ikisi de ele aliskin degil, artik yavru alabilirsem onu alistiriirm. Muhabbetkuslarina gore daha sessizler, en azindan benimkilere gore.
Daha yeni oldu alali, zamanla ogrenecegim.

Aldigim uretici, su an kullandigim muhabbet kusu yeminin icine yuzde yirmi oraninda aycicegi tohumu kat, sebze, meyve hergun ver dedi. Anladigim kadariyla yiyecek cesitliligi daha fazla.
Aldigim sultan papaginin disisi oldukca uysal, erkegi cok cazgir, kafese yaklasinca "tisliyor" :), ikisi de ele aliskin degil, artik yavru alabilirsem onu alistiriirm. Muhabbetkuslarina gore daha sessizler, en azindan benimkilere gore.
Daha yeni oldu alali, zamanla ogrenecegim.

eyvallah :) yazı için