Karadeniz Pet

Sultan Papağınımı? Muhabbet Kuşumu?

board

Meraklı Üye
Selam Arkadaşlar,

Evde beslenebilecek eğitimli, insancıl, oyuncu, sevimli, ısırmayan vb. özelliklere sahip olarak küçük çocuğun olduğu bir evde hangisi tercih edilebilir?

Sizin tercihiniz hangi yönde olur?

Sultan papağanları evcilleştirilebilirmi? Fikir ve yorumlarınız neler?

Sultan papağanlarıda eğitilebiliyor ben muhabbet bakıyorum ama abim de sultan papağanı var çok güzel eğitti ve 1 yaşındada çocuğu var papağanın hiç zararını görmedim şuana kadar bana göre papağan biraz daha ele avuca geldiğinden sevmesi daha zevkli tercih sizin tabiki

Muhabbet kuslari cok guzel hayvanlar ama Sultan Papagani da gercekden cok guzel goruntuye sahip ve evcillestirildiginde insan canlısı bir hayvan.

Son düzenleme:
Sultan muhabbet-i

ikisi de çok güzel ve kardeş abi gibi anlaşırlar :)

034407288.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

034407300.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:15 --

e tabi çocukların özellikle korkmadan sevebileceği insana alışkın dekoratif gülen kumrular da olabilir

034407377.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 22:49 --

034407376.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

034407378.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:51 --

034407356.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:52 --

034407369.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:52 --

034407382.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sultan papağanı icin ısırıyor falan diyorlar

Yavruyken alip egitrseniz asla ısırmaz, yada egitimli almalisiniz.

Bize sultan çifti var başta ısırır gibi yaptılar ama yoklayıp bıraktılar şimdi çok iyi aramız (((= mubişlerimiz de var ama papağan bi başka(=

aslında hangi boyutta bi kuş istedigine bağlı bi şey ikisinide evcilleştirirsin :) ama muhabbet kuşu evcilleşmesede küçük oldugu için pek bi sıkıntı olmuyor :)

Bende bir ara bu ikisi arasında kararsız kalmıştım her ikisi çok güzel kuşlar evcilleşmeyen kuş diye bir şey yok biraz ilgi ve doğru eğitimle hepsi evcilleşir kolay evcilleşen kuş vardır bu ikisi kolay evcilleşir ama muhabbet daha garanti

elde beslenen papağan bulursan işini görür.Isırmayı geç oyun hamuru gibi olurlar.

Her Sultan papağanı hırlama yapıyormu?

Geri