Karadeniz Pet

Sultan ve cennet papağanı

• Konbuyu başlatan Minel GÜLER
  • Başlangıç tarihi
M

Minel GÜLER

Guest
Arkadaşlar ben papağan bakmak istiyorum ama çokta büyük olmasını istemiyorum bu yüzden cennet ve sultan papağanı arasında çok kararsız kaldım.Aslında cennet papağanı görünüş olarak daha çok ilgimi çekiyor ama bana arkadaş olmasını istiyorum o yüzden biraz daha vahşi olduğunu duydum.Sultanıda çok seviyorum ama bir türlü karar veremiyorum.Hangisini almalıyım sizce? İki kuş hakkında da bilgi verirseniz daha iyi olur,gerek alıştırma,gerek ses konusunda,ihtiyaçları konusunda bilgilendirip karşılaştırma yaparsanız sevinirim :)

Papağanlar hakkında pek bir bilgim yok malesef benim.

Sultan papağanı insana daha yakındır ancak cinsiyet ayrımı inanılmaz zordur özellikle Normal Grey hariç bütün mutasyonlarda. Yani bi satıcı sana erkek diye bi kuş verirse inanma çünki erkek olup olmadığı 6 ay sonra otüșünden belli oluyor. Cennet yada sevda papağanlarıysa daha yabanidir alışması çok daha zordur ama ötüsu çok fazladır sabahları erkenden uyandırır :) ama imkaniniz varsa direk üreticiden yeme düşmüş yeni yavru alın çünkü 1 yaşını geçmiş bi kuş alışmaz yada çook zor alışır..

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hepinize çok teşekkür ederim,Sultan Papağanı alacağım sanırım :) Yanaklarında ki turunculuklar koyu ise erkek açık ise dişi diye biliyorum ama tabi ayırt etmek zor.Peki muhabbet kuşlarına göre daha mı dayanıklıdırlar onu da merak ediyorum

Geri