Karadeniz Pet

Sultanlarımız çok çabuk büyüdü (=

Seda CAN

Meraklı Üye
Sizlerle tanıştırmak istedim. Sultan yavrularımız büyüdü sahiplendireceğiz yakında. Sevmelere doyamıyoruz çok uysal çok tatlı keratalar maşallah ^_^ Anne-baba yine yumurtaya yattı yakında kardeşleri de onlara katılacaklar (=

EbJ4WA.jpg

Xy4rOO.jpg

Valide hanım (=

EbJ1ln.jpg

Yakışıklı baba (=

MXJMyg.jpg

Dişi kuşu dinlendirelim dedik yuvalığı aldık ama dayanamadı yumurtasını kafesin dibine yaptı =/ Şimdi 4 yumurta var bakalım hayırlısı ^_^

Maşaallah çok tatlılar... :)

Teşekkürler ilk yavrularımız çok alıştık nasıl kopacağız bilmiyorum hayırlısı (=

Hayırlısı bakalım... :)

oo Maşallah çok tatllı yavrular pearly-normal gray

anne lutino mu ?

Son düzenleme:
oo Maşallah çok tatllı yavrular pearly-normal gray

anne lutino mu ?

Evet anne lutino kırmızı göz (= Dün kontrol ettik maşallah yumurtalarının 4ü de dolu yeni torunlar haftaya yüzlerini gösterecek kısmetse ^_^

[MENTION=8602]Seda CAN[/MENTION] masallah öncelıkle
yavrular kac gunde cıktı yumurtadan ve yuvadan ne kadar zazanda ayrıldı yem kırmaya başladı bende başladın bakalım hayılısı ile sultan işine ama cok fazla bılgım yok bıraz bılgı verırsenız sevınırım

[MENTION=8602]Seda CAN[/MENTION] masallah öncelıkle
yavrular kac gunde cıktı yumurtadan ve yuvadan ne kadar zazanda ayrıldı yem kırmaya başladı bende başladın bakalım hayılısı ile sultan işine ama cok fazla bılgım yok bıraz bılgı verırsenız sevınırım

Maşallah önceki yavrularımız 23. gün sırayla çıktılar. yem kırma olayı ise bizim dişi kuş çiftleşmek istiyordu bu nedenle yavruları yoluyordu o yüzden ondan ayırdık yavruları. Şırınga mamasıyla besledim bir müddet. Sürekli yere yem döktüm baba aşağı inip yemi onların gözü önünde yedi. ufaklıklar 38.günden beri yemle oynamaya ilgilenmeye başladılar. 45.gün tek tük yem kırmaya başladılar 55. gün ayırdım babadan.Bu süreler değişkenlik gösterebilir yavrunun gelişme hızına bağlı olarak. Şimdiden hayırlı üretimler olsun (=

Maşallah...

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler (=

Maşallah, hayırlı üretimler olsun.
Bilezikler biraz sıkı gibi geldi bana çapı kaç acaba?

Sultanlar için 5.5mm bilezik yaptırmıştık yeterince bol bilezik de kuşlar da gayet rahat hareket edebiliyorlar (=