Karadeniz Pet

Suluğu yemle dolduruyor

• Konbuyu başlatan Hilal Mutlu
  • Başlangıç tarihi
H

Hilal Mutlu

Guest
Arkadaşlar,

Öncelikle herkese Selamünaleyküm. Bir sorum var.

Erkek olan kuşum kafesinde tek yaşıyor. Bir iki gündür bir şey yapıyor. Yemleri alıyor, suluğun içine atıyor. Tıkandığı için yenileyip duruyorum. Yemlik suluğun hemen yanında diye kaldırdım başka noktaya koydum. Bu seferde altına serdiğim gazeteyi parçalayıp suluğun içine atmaya başladı.

Bunu neden yapıyor? Tüy döküyor birkaç gündür. Sebep bu olabilir mi?

DÜZELTME:

Tüy dökme bitti, tüyler çıktı ama hala devam ediyor hatta tüm yemleri alıyor ağzıyla aşağı atıyor boşaltıyor. Oysa hemen hemen her gün çıkartıyorum ve ilgi gösterip konuşuyorum.

Diğer dişi kuşun farkında. Bazen odaya girip kafesine konup öpücük atmasına izin veriyorum. Kıskançlık yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüy dökme zamanında kuşlar strese girer .

Son düzenleme:
Ha stres yüzünden mi o hareketler? İlk defa yaptı ama daha önceki dönemlerde yapmamıştı. Teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 10:55 --

DÜZELTME:

Tüy dökme bitti, tüyler çıktı ama hala devam ediyor hatta tüm yemleri alıyor ağzıyla aşağı atıyor boşaltıyor. Oysa hemen hemen her gün çıkartıyorum ve ilgi gösterip konuşuyorum.

Diğer dişi kuşun farkında. Bazen odaya girip kafesine konup öpücük atmasına izin veriyorum. Kıskançlık yok.

Geri