Karadeniz Pet

gosling

Yeni Üye
Muhabbet kuşum, suluktan su içtikten sonra üstten tekrar akıp su içme kısmına dolmuyor. Ben elimde hafif eğim verincee tekrar doluyor. Fakat bazen 1 gün 2 gün evde olmadığım zamanlar 2 tane suluk yetiyor mu yetmiyor mu bilemiyorum. Bende mi sıkıntı var yoksa kullandığım sulukta mı?

Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler..

991de292.jpg

Sulukta sıkıntı olacağını sanmıyorum, eğimli duruyorsa tekrar dolmayabilir

Suyun geçtiği yeri kontrol edin. Plastik parça olduğu için çapak kalmış olabilir

O zaman bir maket bıçağı veya normal bıçak yardımıyla az miktar genişletin, fakat bozma olasılığınız yüksek. Kafes yatay telliyse geniş ağızlı suluk tavsiye ederim. Benim kuşlar geniş ağızlı sulukta banyo bile yapıyor

O zaman bir maket bıçağı veya normal bıçak yardımıyla az miktar genişletin, fakat bozma olasılığınız yüksek. Kafes yatay telliyse geniş ağızlı suluk tavsiye ederim. Benim kuşlar geniş ağızlı sulukta banyo bile yapıyor
Kafesin yemlik kısımları yatay (paralel olarak karşıdaki de aynı şekilde) ve diğer kısımlar dikey. Yem yiyor sonra diğer taraftan su içiyor. :D

Nasıl genişletmeliyim?

Genişletme derken şu an kullandığınız suluğun deliğini genişetebilirsiniz demek istedim. Ya da geniş ağızlı suluklar, muhabbet kuşları için daha uygun onlardan alabilirsiniz

Genişletme derken şu an kullandığınız suluğun deliğini genişetebilirsiniz demek istedim. Ya da geniş ağızlı suluklar, muhabbet kuşları için daha uygun onlardan alabilirsiniz
Gaga suluklar daha temiz oluyor geniş suluklara göre Süleyman bey.. Geniş suluk 4-5 saatte daha çok toz tüy tutabiliyor gaga suluga göre. Benim düşüncem bu

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Su haznesini oluğa sonuna kadar bastırıp takmayın. 2, 3mm boşluk bırakırsanız dolacaktır

Su haznesini oluğa sonuna kadar bastırıp takmayın. 2, 3mm boşluk bırakırsanız dolacaktır
Doğru, benim kullandığım kafeslerini telleri çok sıkı değil, o yüzden hiç aklıma gelmemişti.

Gaga suluklar daha temiz oluyor geniş suluklara göre Süleyman bey.. Geniş suluk 4-5 saatte daha çok toz tüy tutabiliyor gaga suluga göre. Benim düşüncem bu

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gaga sulukların daha kullanışlı olduğunda hemfikiriz, yalnız bir de kuşların rahatını düşünmemiz lazım. Her ne kadar sulukları günde iki defa değiştiren birisi olmama rağmen bu kuşların doğada her türlü kaynaktan su içtiklerini de düşünerek çok kasmamak lazım diye düşünüyorum.

Geri