Karadeniz Pet

Suluk ve damacana

faruk gezer

Meraklı Üye
Suyun sulukta beklemesi ile damacanada beklemesi arasindaki fark nedir. Sulugu hergun degistiriyoruz damacana 1 ayda beklese kullaniliyor.

İki kapta kullanılan PVC farklı.
Ayrıca suluğu plastik olduğu için değil, ayzı açık tozdan ve kuşun kirletmesinden korumak için değiştiriyoruz.

Şu konuyu bir incele istersen.. Sadece su diye düşünmeyelim. Kendimiz için satın aldığımız gıdaların ambalaj malzemelerini de sorgulayalım.. ==> Ambalaj Sanayicileri Derneği

İki kapta kullanılan PVC farklı.
Ayrıca suluğu plastik olduğu için değil, ayzı açık tozdan ve kuşun kirletmesinden korumak için değiştiriyoruz.

Şu konuyu bir incele istersen.. Sadece su diye düşünmeyelim. Kendimiz için satın aldığımız gıdaların ambalaj malzemelerini de sorgulayalım.. ==> Ambalaj Sanayicileri Derneği

abi cok güzel bilgi edindim saol

Biz ne içiyorsak kuşlarımıza da onu vermeliyiz. Çeşme suyunu kaynatıp verebilirsiniz fakat kaynama ile birçok yararlı madde kaybolacaktır yada bir arıtıcı alın o bu şekilde çözüm bulabilirsiniz.

kuşların sulukları yıkarken suluğun içine parmağını değdirdiğinde jelimsi bir yapının oluşmaya başladığını farkedersin. 2 günde bir temizliyorum ve tazeliyorum. özellikle yavru döneminde suluktan su içerken gagalarından düşen yem, mama atıkları suyu kirletip bakteri oluşmasına yol açıyor...

ağzı açılmış damacanında suluktan farkı yoktur taze su için kuşlarada taze su verin

her gün tazeleyin suyu çeşme suyu sizin içebileceğiniz temizlikte olduğuna inanıyorsanız çeşme suyu kullanın bence.

Geri