Karadeniz Pet

suni dölleme

• Konbuyu başlatan yusufkral06
  • Başlangıç tarihi
Y

yusufkral06

Guest
öncelikle selamlar bu yazımı okuyan herkese , benim erkek muhabbet kuşum vardı yanına 7 ay önce dişi aldım fakat 7 aydır hiç çiftleşmediler tık yok kuşlarda ne yapmam lazım

not: kuşlar eş birbirlerine yem kusuyorlar dişi 2 haftadır yuvaya arada giriyor girmesede tünekten yuvanın içine bakıyor . bu kuşlara 2 ayda bekleyeceğim olmassa suni dölleme yapmak istiyorum bilgisi olan yazarım ?

resimler

v1z2j.png

v1z47.png

v1z5c.png

v1z6j.png

v1z7d.png

http://u1312.hizliresim.com/1j/1/v1z9f.png

dişi folluktayken erkek böyle duruyor

v1z8f.png

suni dölüyüm derken kuşları öldürebilirsin.biraz tecrübe lazım

Suni dollenmenin bazi sakincalari var zannimca, erkek kustan sperm alirken kucuk bir hata hayvanin bosaltim sistemine ve ya ureme sistemine zarar verebilir, ayni sey disi icin de gecerli. Hadi bunlar tam oldu, disi kus gurka yattiginda beslenmesi vs, erkek kus yardim etmeyebilir... Kisaca sorumluluklari cok agir hocam. Her seyden once onlarda can tasiyor. Bana sorarsan sen hic bunlari dusunme, disi kizismis, yuvaliga girip cikma vs var. Mamasini suyunu yemini ver isi onlara birak. Allahin izniyle tez vakitte yumurtalarin gelir...

sana bi tavsiye vereyım eğer eş tuttuysa ve dişi yuvayla ilgilenıyorsa.erkenden kafese kalamar kemiği koy 2 hafta daha bekle.kalamar kemiği yumurta oluşumuna yardımcı etken.zaten yumurta oluştuktan sonra dölleme yapar erkek. bence tam sırası.Kalamar kemiği al 2 hafta bekle.

bencede doğal olmasını tercih etmelisin. yapay yolu tercih edeceksen de bu yolu çok iyi bilmen gerekir. sana birisi gelip nasıl yapıldığını anlatabilir ve sana çok kolay gelebilir ancak bu gibi durumlarda tecrübe çok daha önemlidir.

daha çok kızıştırmak için bal verebilirsin benim erkeğe bal verince kuduruyor çiftleşmek için

bence yapılmamalı

ya bu skat bir işe benziyor evet arkadaşlarımı ustalarımız açıklamıs kuslar her an yanlıs bir hamle yapabilirz en güzeli bence dogal yöntem bu benim görüşüm