petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

suni dölleme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yusufkral06 tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. yusufkral06
    Gizli

öncelikle selamlar bu yazımı okuyan herkese , benim erkek muhabbet kuşum vardı yanına 7 ay önce dişi aldım fakat 7 aydır hiç çiftleşmediler tık yok kuşlarda ne yapmam lazım

not: kuşlar eş birbirlerine yem kusuyorlar dişi 2 haftadır yuvaya arada giriyor girmesede tünekten yuvanın içine bakıyor . bu kuşlara 2 ayda bekleyeceğim olmassa suni dölleme yapmak istiyorum bilgisi olan yazarım ?

resimler

http://u1312.hizliresim.com/1j/1/v1z9f.png

dişi folluktayken erkek böyle duruyor

2. cexsa1
    Gizli

cexsa1 Guest

suni dölüyüm derken kuşları öldürebilirsin.biraz tecrübe lazım

3. Mert AKSOY
    Gizli

Suni dollenmenin bazi sakincalari var zannimca, erkek kustan sperm alirken kucuk bir hata hayvanin bosaltim sistemine ve ya ureme sistemine zarar verebilir, ayni sey disi icin de gecerli. Hadi bunlar tam oldu, disi kus gurka yattiginda beslenmesi vs, erkek kus yardim etmeyebilir... Kisaca sorumluluklari cok agir hocam. Her seyden once onlarda can tasiyor. Bana sorarsan sen hic bunlari dusunme, disi kizismis, yuvaliga girip cikma vs var. Mamasini suyunu yemini ver isi onlara birak. Allahin izniyle tez vakitte yumurtalarin gelir...

4. basabas
    Gizli

basabas Guest

sana bi tavsiye vereyım eğer eş tuttuysa ve dişi yuvayla ilgilenıyorsa.erkenden kafese kalamar kemiği koy 2 hafta daha bekle.kalamar kemiği yumurta oluşumuna yardımcı etken.zaten yumurta oluştuktan sonra dölleme yapar erkek. bence tam sırası.Kalamar kemiği al 2 hafta bekle.

5. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bencede doğal olmasını tercih etmelisin. yapay yolu tercih edeceksen de bu yolu çok iyi bilmen gerekir. sana birisi gelip nasıl yapıldığını anlatabilir ve sana çok kolay gelebilir ancak bu gibi durumlarda tecrübe çok daha önemlidir.

6. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    daha çok kızıştırmak için bal verebilirsin benim erkeğe bal verince kuduruyor çiftleşmek için

7. Ufuk CELİLOĞLU

Ufuk CELİLOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    bence yapılmamalı

ya bu skat bir işe benziyor evet arkadaşlarımı ustalarımız açıklamıs kuslar her an yanlıs bir hamle yapabilirz en güzeli bence dogal yöntem bu benim görüşüm

Sayfayı Paylaş