Karadeniz Pet

Suni tohumlama

Kadir GÖY

Meraklı Üye
Sadece bilimsellik adına merak ettiğim bir konu var. Çoğu hayvanda suni tohumlamanın mümkün olduğuna gözlerimle şahit olmuşumdur lakin bazısında pratik olmadığı için kullanılmayan bir metoddur. Acaba böyle bir yapay yolla döllenme metodu muhabbet kuşları için var mıdır? Bununla ilgili 2 video gördüm ama gayet ampirik çalışmalardı. Böyle bir tohumlamanın uygun bilimsel şartlarda yapılması ne derece başarılı olabilir kuşlara herhangi bir zararı olur mu yada yavrularda herhangi bir sağlık sorununa yol açabilir mi?ustaların cevaplarını merakla bekliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

erkekten sperimim ala bilirsen sorunsuz olur ... eger dişide hazırsa kızgınsa yavrular sağlıklı cıkar

evet ben denemedimde arkadaş denedi olumlu sonuç aldı yotubede onunda vidosu var

dikkatli omanız lazım erkgi erkeklinden edee bilirsiniz

dikkatli omanız lazım erkgi erkeklinden edee bilirsiniz

Dişiyi aldım alalı ceresi aynı dişi 5 aydır bende bi türlü kızıştıramadım erkekte parçalı çekinik dedikleri bi morfolojiye sahip ceresi mordan maviye çok yavaş dönüyor şimdilik üstü mavi altı mor eşinde de çere sütlü açık kahve yeni yeni kızıştırıcı kullanıyorum 3 günde e kafes temizliği haftada bir parazit spreyi 3 günde bir vitamin takviyesi var şimdi de nijer vermeye başladım öncesinde quik marka kızıştırıcı veriyodum. Kuşlar yüksek bi yerde erkek hep kur halinde dişi de bazen karşılık veriyor bazen dişiyi yanında buluyorum erkeğin ama çoğunluk dişi gaga atıp uzaklaştırıyor Yada düşürüyor. Erkekte korkuyo gibi geldi bana zaten dominant bi erkek değil ayrıca dişisinden zayıf .. Bitane daha dişim var yanlarında kafeste oda tek onun da ceresi üstü krem altı mavi ..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

Edit erkek Ekim'den beri bende 4 aylıkken aldım dişi Ocak-Şubat arası aldım 9 aylıktı. Eş tutmuş gibiler ama birzamanlar yvaalıkta talaş kalmazdı şimdilerde niye böyle bilmiyorum