Karadeniz Pet

Sunta Lam mi? Mdf mi?

blade17xxx

Yeni Üye
Oncelikle selamlar. Hobi isine iyice sardim. Kendi uretim kafesimi yapmayi planliyorum ama fikirlerinize ihtiyacim var.hobihanem levent abi gibi site altinda kaloriferli bos bir dairede olucak ilk etapta 4 goz yapmayi planliyorum yapim asamasinda ayri konu acicam:) asil soruma gelince kafesimi mdf mi yapayim sunta lam mi.show jumbo bakmayi planliyorum.yakin bir abimin yardimiyla.
Tesekkurler iyi forumlar herkeze

LG-D855 cihazımdan gönderildi

Oncelikle selamlar. Hobi isine iyice sardim. Kendi uretim kafesimi yapmayi planliyorum ama fikirlerinize ihtiyacim var.hobihanem levent abi gibi site altinda kaloriferli bos bir dairede olucak ilk etapta 4 goz yapmayi planliyorum yapim asamasinda ayri konu acicam:) asil soruma gelince kafesimi mdf mi yapayim sunta lam mi.show jumbo bakmayi planliyorum.yakin bir abimin yardimiyla.
Tesekkurler iyi forumlar herkeze

Show jumbo bakacaksaniz belliki butce var hazir alin ugrasmayin derim :) sunta lam daha kaliteli olur

Show ciftini ne kdra alcaksiniz peki

Istanbuldan meshur bi abimizden alicam dediginiz gibi fiyati biraz fazla olucak 1000tl uzeri.ben fiyatinda degilim.amacim hobi.dersenizki madem hobi al muhabbet besle show un durusuna asik oldum ille de show :) hazir alicaktim fakat kendi emegim olsun karsidan baktigimda her vurdugum vidasini hatirliyim istiyorum.ugrasayim ki hobi olsun :)

Istanbuldan meshur bi abimizden alicam dediginiz gibi fiyati biraz fazla olucak 1000tl uzeri.ben fiyatinda degilim.amacim hobi.dersenizki madem hobi al muhabbet besle show un durusuna asik oldum ille de show :) hazir alicaktim fakat kendi emegim olsun karsidan baktigimda her vurdugum vidasini hatirliyim istiyorum.ugrasayim ki hobi olsun :)

Bende show a gectim kalite tesaduf degildir :)

Mdf ve sunta lam ağır olur kafesin yapısına göre ama çok oturaklı oluyor orası kesin. Pvc bunlara göre hafiftir. Birde kafesin durumuna göre fikirler degisir. Varsa çizim falan öneride bulunuruz.

Tesekkur ettim suntalam yaptiricam sanirim :)

Son düzenleme:
valla kardesım ben 3 gozlu bı kafes yaptım mdf den cok agır oldu tek basıma kaldıramıyorum o yuzden altına tekerlek taktım.suntada agır olur.boyutuna göre agırlık gıt gıte cogalcaktır.nakitin varsa 4 gözlu bır pvc almanı tercıh ederım hafıflık bakım konusundan

valla kardesım ben 3 gozlu bı kafes yaptım mdf den cok agır oldu tek basıma kaldıramıyorum o yuzden altına tekerlek taktım.suntada agır olur.boyutuna göre agırlık gıt gıte cogalcaktır.nakitin varsa 4 gözlu bır pvc almanı tercıh ederım hafıflık bakım konusundan

denizhan la aynı fikirdeyım

aynen pvc daha kullanışlı

Zirt pirt hareket ettirmeniz gerekmicekse mdf de olur sanki

Hayırlı olsunkkardeşim inşallah bol bol yavru alırsın

Yeriniz müsait ise kullanışlı 4 katlı kaliteli üretim kafesi alın, hem sağlık hem temizlik hem üretim açısından bence daha iyi, ayrıca daha ekonomik olur,

Sitenin altinda tek cami olan bir oda var orada bakicam.merkezi sistem kalorifer sicaklik sorun olmiycak yani.simdiden duzenliyorum orayi kanepe tv vs :) pvc dusundum fakat benim istedigim gibi olunca nakliyesi falan 600 tl yi buluyor ki bi arkadasimda var yanlislikla gecerken carpti catladi direk.suntalam dusunuyordum plakasi daha ucuz diye ama marangozlarda aksine mdf diyor.dun son gittigim marangoza planimi gosterdim 300 tl ye yapabilecegini soyledi dedim yap haftaya alirim buyuk ihtimal.1.6mt yukseklik 40 cm derinlik 90cm genislik olucak.4 goz yuvaliklar yanlarda dolap seklinde.sadece kafesin ici 70x40x40 olucak yayla misali :) dolap gelsin resmini paylasip biraz daha degerli fikirlerinizi alicam.tesekkurler simdiden herkeze

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 09:27 --

Sonunda dolap kafesim tamamlandi.on tel galvaniz tavasi alsesuarlari siparis ettik bekliyoruz.jumbomuzda nasipse cuma gelecek.Allah utandirmasin.
d70c9cbdcc49e5573fe6fa456189fe31.jpg
35b754e013cfd4b9c257361c503c19d9.jpg
49cc485c8b9317e85ce8e4deda75efd1.jpg
fe4e570e6c88cbee7ae4a78b7410a166.jpg
f35558d42c53cc33b7df743349846471.jpg
a115c58abf585e8d1356919c19cef6a2.jpg

Hayırlı olsun kardeşim :)

Kafesimin son hali..
b6610a7aef5790ac8dc0e8cb8e39fd49.jpg

Derler ya el emeği göz nuru. Kendi isteğinize göre yaptırmışsınız. Daha ne olsun. Çokda güzel olmuş hani. Emeğinizin karşılığını alırsınız inş..

Hayırlı olsun çok güzel bir kafes olmuş. Anahtar teslimi kaça mal oldu?

Mobilden gönderildi.

Herseyiyle 500 tl ye mal oldu