Karadeniz Pet

Suntalam Kafes Projesi

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Bir marangoz abime projesi gösterdim ve bana suntalam dan yapabileceğini ve fiyatını 60-70 tl arası bir şey tutacağını söyledi eğer istedği ölçülerde pvc getirirsem 25-30 tl işcilik alacakmış bu yüzden 70 tlye projeyi suntalamdan yaptım mi yoksa pvc verip tasarlasın mı kara veremedim birde suntalam bit yapar mı kolay kolay ve pvc ne kadar olur bu projeye göre dijital çizimi kötü oldu sanki :)

Birde pvc kafeslerin arka tabanında ney kullanılıyor yeşil bir şey.

Ölçüleri Ve proje
vo3jNA.png

Sunta yaptırma kardes en dandik plakadır mdf yaptır dicem çok ağır olur ancak birbirine geçmeli tarz yaptırabilirsin onun için baya para keserler ,sunta ağaç artıklarının yani çiğdem çöpü gibi ağaç artıklarının sıkıştırılıp yapıştırılmasıyla olusturulan yapı içine su fln kaçarsa şişer bi delikten olurda kuşlarınızda bit olursa follukta suntanın içine girip bitler bağımsızlığını ilan edebilir o yüzden önermiyorum :) .teşekkürler

o zaman mdflamdan yaptırcam :)

Mdf'den yaptırırsanız o kafes yerinden kalkmaz :D
En iyisi pvc olur ama, fiyat ne kadar tutar bilmiyorum.
Araştırmanız lazım.
Ağacın her zaman bitlenme riski var okuduğum kadarıyla.
Hem temizliği de zor olur.

Mdf'den yaptırırsanız o kafes yerinden kalkmaz :D
En iyisi pvc olur ama, fiyat ne kadar tutar bilmiyorum.
Araştırmanız lazım.
Ağacın her zaman bitlenme riski var okuduğum kadarıyla.
Hem temizliği de zor olur.

o zaman ne yapalım pvc olacak onlarda pahalı :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:57 -->-> Daha önceki mesaj 02:52 --

Birde bir sorum olacak kuşlar yuva yaparken talaş yerler mi yoksa küçük küçük parçalara ayırırlar mı ?

o zaman ne yapalım pvc olacak onlarda pahalı :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:57 -->-> Daha önceki mesaj 02:52 --

Birde bir sorum olacak kuşlar yuva yaparken talaş yerler mi yoksa küçük küçük parçalara ayırırlar mı ?

PVC pahalı ama, en mantıklı çözüm olarak gözüküyor bence.
Kesin birşey diyemeyeceğim ama, yediklerini hiç duymadım.
Parçalara ayırıyorlardır.

Ben mdf den yapıyorum. forumda çok okudum yazıları bit sen ilgilenmes isen hepsinde oluyor deniliyor. sen önlemini aldıktan sonra hiç birinde olmaz.

mdf den 6 göz ve alt dolap şeklinde yapıyorum kendime. Karar sizin

Resul kardeşim benim kafesi sen gördün onda da bit olur diyorlar yanları suntanın az ince olanı yaptıracağın kafes de de olma ihtimali var ama kuşları koymadan önce 1-2 hafta ilaçlaçlarsan bişey olmaz gibi geliyor bana.çünkü ben öyle yapıcam zaten birkaç arkadaş da söylemiş bit olcacağı varsa her kafeste olur, önlemini alırsan bence bişey olmaz karar senin teşekkürler.

evet sprey ile çözerim işi kuşları kafese koymadan önce kafesi bir güzel ardap ile spreylicem sonra dezenfekte edicem sonra kuşlara ardap ile temizliyip öyle koyucam ayda 1 kere veya 15 günde 1 kere dezenfekte edicem ama tek sıkıntı ardap baya pahalı 750 ml 60-70 tl :) bir kaç arkadaştan alırım :)

Son düzenleme: