Karadeniz Pet

Sürekli böyleler...

messevim

Meraklı Üye
Son bir haftadır böyleler. Dişi yuvaya geçip çıkıyor. İçeride birşeyler kemiriyor.

Erkekte sürekli onun peşinde böyle sesler çıkarıyor. Bazen ikisi kafalarını aşağı yukarı sallıyorlar. Varmi bir umut acaba çiftleşme için?

https://vimeo.com/156754193

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuvaya kemirmesi iyiye işaret inşaallah yumurtlar hayırlı üretimler

Ustaların dediği gibi yakında yumurta gelir inşallah bir terslik olmazsa.
Fazla rahatsız etmemenizde fayda var.

Yuvalıkta daha çok vakit geçirmeye başladığında yumurtanın gelmesi yakındır.
Bereketli üretimler olsun.

Bu adımda benim ne yapmam gerekiyor ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:27 -->-> Daha önceki mesaj 22:26 --

Ustaların dediği gibi yakında yumurta gelir inşallah bir terslik olmazsa.
Fazla rahatsız etmemenizde fayda var.

Daha öncede yuvalğa girip çıkıyordu biran heyecan yaptık yumurta geliyor diye, ama yumurta falan gelmedi :) inşAllah bu sefer gelir.

Yem, su ve mama haricinde rahatsız etmeyin yeter :)

Yuvalıkta daha çok vakit geçirmeye başladığında yumurtanın gelmesi yakındır.
Bereketli üretimler olsun.
Hocam iki gündür gözlemleme yapıyorum. Dişi olan gününün çoğunu yuvalikta geçiriyor. Erkeği yuvalığa hiç geçmiyor. Bazen dişisi ile yuvalığın kapısından öpüşüyorlar erkeği ağzına kusuyor.

Bunlar çiftleşmenin olduğunumu söylüyor yoksa hazırlık yaptığınımi?

Hocam iki gündür gözlemleme yapıyorum. Dişi olan gününün çoğunu yuvalikta geçiriyor. Erkeği yuvalığa hiç geçmiyor. Bazen dişisi ile yuvalığın kapısından öpüşüyorlar erkeği ağzına kusuyor.

Bunlar çiftleşmenin olduğunumu söylüyor yoksa hazırlık yaptığınımi?

Kuluçka hazırlığı işte yumurta habercisi. Ancak nadir de olsa çiftleşme olmadan dişi moda girip yumurtlayabilir.

Benimkiler de tıpkı anlattığınız gibi günün yarısını yuvada geçiriyorlar ama yuvayı kontrol etmeye bile korkuyorum :) Bir sorum olacak benim kuşlar oturma odasında ve gürültü gelen giden çok oluyor.Acaba başka bir odaya mı alsam? Alabileceğim oda ışık görmüyor bir de yer değiştirince dengeleri bozulur mu sıkıntı olur mu ?

Benimkiler de tıpkı anlattığınız gibi günün yarısını yuvada geçiriyorlar ama yuvayı kontrol etmeye bile korkuyorum :) Bir sorum olacak benim kuşlar oturma odasında ve gürültü gelen giden çok oluyor.Acaba başka bir odaya mı alsam? Alabileceğim oda ışık görmüyor bir de yer değiştirince dengeleri bozulur mu sıkıntı olur mu ?
Başka odaya gotururseniz bir müddet oraya alışmaya çalışırlar, alıştıktan sonra da gerisi gelir zaten.

Benim kuşlarda oturma odasında. Ama daha sonra farkettim ortam ne kadar kalabalık olursa olsun, ne kadar sesli olursa olsun onlar eğer iyi anlaşıyorsa kalabalığı takmıyorlar. Kendi kendilerine öpüşüp koklasiyorlar:)

Başka odaya gotururseniz bir müddet oraya alışmaya çalışırlar, alıştıktan sonra da gerisi gelir zaten.

Benim kuşlarda oturma odasında. Ama daha sonra farkettim ortam ne kadar kalabalık olursa olsun, ne kadar sesli olursa olsun onlar eğer iyi anlaşıyorsa kalabalığı takmıyorlar. Kendi kendilerine öpüşüp koklasiyorlar:)

Evet sanırım öyle evde ne kadar ses olursa olsun dönüp bakmıyorlar alıştılar sese artık :)

kuşlarınız eğer 2 aydan fazla evdelerse ve aile fertlerin seslerine alışıklardır bu yüzden sizin sesinize alışkın oldukları için herhangi bir rahatsızlık duymazlar çok fazla tiz sesler msela bir çocuk cığlığı gibi şeyler söz konusu olmazsa kuşlar huzursuz olmazlar :)

Geri