Karadeniz Pet

Sürekli çiftleşme istiyor

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba muhabbet kuşum sürekli ciftlesip yavru veriyor nazar değmesin :) ancak dimlensin diye ayirdim ama 3tane kızgınlık yumurtası var ve tuylerini yolmus dışı kuş ne yapmam gerek

Kızgınlığın geçmesi için banyo ve yulaf verebilirsiniz.

Kır tabiki boşa yatıp yorulmasin yuvayı al madem dinlensinler diye

ışık yardımı ile yumurtaların boş olduğundan emin ol öyle kır. 15 gün içinde çiftleşme oldu ise dolu olabilir yumurtalar. kuşlarınızı 2 veya 3 kuluçkada bir mutlaka 1 ay dinlendirin ayırıp

Hocam aynı problem bendede var.Altında yavru varken çiftleşmeye başladılar.2si başarılı 2si başarısız 4 kuluçka geçirdi.Anneyi ayırdım salma kümeste kıyamet koptu.Bağırmalarına sadece 3 saat dayaabildim.Yavruların imdanına annesi yetişti.Baba sadece anneye bakıyor.İşin ilginç tarafı yemi yedikten sonra içerden dışarıya tel arasından yem veriyor :).Annede dışarda yuvalığı kazıyor.Dayanamayıp geri kafese koydum.Benim bu çiftimde maşallah hiç boş olmuyor.Çiftleşmeye başladılar.10 güne yumurta gelir.Dolu yumurtalarıda atmak birazda vicdan meselesi.
Atmasak dişi çok fazla yoruldu.Yani kuluçkayı atlatır ama muhakkak dinlendirmem gerek.
Varmı önerisi olan :)

Geri