petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sürekli çiftleşme istiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Koray DANIŞMAZ tarafından 6 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
    Merhaba muhabbet kuşum sürekli ciftlesip yavru veriyor nazar değmesin :) ancak dimlensin diye ayirdim ama 3tane kızgınlık yumurtası var ve tuylerini yolmus dışı kuş ne yapmam gerek

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Kızgınlığın geçmesi için banyo ve yulaf verebilirsiniz.

3. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
    4 adet kızgınlık yumurtası var kırsam mı onları

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kır tabiki boşa yatıp yorulmasin yuvayı al madem dinlensinler diye

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Kızgınlık yumurtası olduğuna eminseniz alabilirsiniz altından. (Ayırmadan önce çiftleşmişse dolu olabilir)

6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    729
    ışık yardımı ile yumurtaların boş olduğundan emin ol öyle kır. 15 gün içinde çiftleşme oldu ise dolu olabilir yumurtalar. kuşlarınızı 2 veya 3 kuluçkada bir mutlaka 1 ay dinlendirin ayırıp

7. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Hocam aynı problem bendede var.Altında yavru varken çiftleşmeye başladılar.2si başarılı 2si başarısız 4 kuluçka geçirdi.Anneyi ayırdım salma kümeste kıyamet koptu.Bağırmalarına sadece 3 saat dayaabildim.Yavruların imdanına annesi yetişti.Baba sadece anneye bakıyor.İşin ilginç tarafı yemi yedikten sonra içerden dışarıya tel arasından yem veriyor :).Annede dışarda yuvalığı kazıyor.Dayanamayıp geri kafese koydum.Benim bu çiftimde maşallah hiç boş olmuyor.Çiftleşmeye başladılar.10 güne yumurta gelir.Dolu yumurtalarıda atmak birazda vicdan meselesi.
    Atmasak dişi çok fazla yoruldu.Yani kuluçkayı atlatır ama muhakkak dinlendirmem gerek.
    Varmı önerisi olan :)

Sayfayı Paylaş