Karadeniz Pet

Sürekli kur yapıyor sebebi nedir ?

istanbul

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek kuşum dişiye sürekli kur yapmaya başladı sadece yemek yerken ve uyurken ara veriyor. Diğer zamanlarda sürekli kur yapıyor dişide yanına yaklaşmasına yakın kızarmış gibi ötüyor cok yaklasıncada gagasıyla vuruyor. Dişi erkeğe ne zaman karşılık vermeye başlar?

Benim kuşlarda ilk başlarda öyleydi, bir türlü dişiyi kızıştıramıyordum nijer-mama-havuç-vitamin bunlara devam ettim şimdi yumurtası var 2 tane. Yani kendileri istemedikçe olmuyor bu iş. Kafesin yerini beğenmeleri de önemli. Ben kafesi güneş gören yüksek bir yere aldıktan sonra çiftleştiler

Benim kuşlarda ilk başlarda öyleydi, bir türlü dişiyi kızıştıramıyordum nijer-mama-havuç-vitamin bunlara devam ettim şimdi yumurtası var 2 tane. Yani kendileri istemedikçe olmuyor bu iş. Kafesin yerini beğenmeleri de önemli. Ben kafesi güneş gören yüksek bir yere aldıktan sonra çiftleştiler

Dediğin her şeyi bende uyguluyorum fakat kafesleri benim odamda yatarken o odada oluyorum diğer odalar daha dolu olduğu için en uygun oda benimkisi diye düşündüm en yukarıda dolabın üstünde duruyorlar kimse ellemiyor onları

Yapılması gerekenleri yaptıktan sonra geriye kalan beklemek maalesef. Benim kuşlar yumurtladı ama biraz önce ikinci yumurtayıda kırmışlar. Hala yuvalıktan tırtıklama sesleri geliyor girip çıkıyor bakalım bende bekliyorum. Dişiye aldığım 4. eş bu :S Diğerlerinin hepsi hastalanıp ölmüştü

Geri