petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sürekli Misafirim Kumrular(Yardım)

Konusu 'Güvercinler' forumundadır ve Ali Alp ÇOŞAN tarafından 13 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Merhaba abilerim durumumu anlatayım;
    Bu eve taşındığımızda salona hemen bir klima aldık,tabi bunun birde motoru oluyor kocaman.Onu benim pencerenin önüne monte ettiler iyi güzel hoş.Pek seside yok.Neyse konuya geleyim taşındığımızdan 1 ay sonra kumrunun biri yuva yaptı diye babama klimayı açtırmadım arada su bıraktım falan derken 1.5-2 yıl oldu.Her sene penceremin önüne pisliyor,ürkecekler :eek: diye camda sildirmiyorum doğru düzgün :confused:
    Ve birde 2 gün önce pencereye taaak diye ses geldi.Gittim baktım yavru kumru yuvadan atlayıp uçamayınca geri dönmeye çalışmış benim cama çarpmış.Yarım metre falan uçabiliyor sonra geri atlıyor.2 Gündür pencerenin önünü perişan(dışkı) etti,anne kuşun daha 1 kere geldiğini gördüm.Bu kuş ne zaman uçar?
    Uçup gittiklerinde yuvalarını bozsam kötümü yapmış olurum?Nihayetinde camda silemiyorum,mermerimde dışkı doldu.Sabahın 5inde ötme ve kanat sesleri cabası :mad: :confused:

#1 Ali Alp ÇOŞAN, 13 Nisan 2013
    Son düzenleme: 13 Nisan 2013
  2. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Gelmiyor diye adını geçirmiştim,az önce gelip yavrunun ağzına kustu tam perdeyi aralayayım dedim ürküttum yanlışlıkla :)

3. Yücel YETİMOĞLU

:) yavru uçtukdan snra yuvayı bozmanın bi mahsuru olmaz sanıyorum , bereket getirir darda kalmş hayvana yardm etmek

4. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bende öyle düşünüyorum da aklıma geliyor bi kontrol edeyim yuvayı diyorum,ya yumurta oluyor yada orada yatıyor oluyor :D
    Neyse sıcaklarda gidince bakıcaz çaresine :)
    Evet bunlarda videosu;
    [YOUTUBE]y3abrmFHnNE&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

#4 Ali Alp ÇOŞAN, 13 Nisan 2013
    Son düzenleme: 13 Nisan 2013
  5. Umutcan AĞLAR

bırakın ustam kalsınlar yahu benım balkonda bi çift var her sene ziyaret ederler bize :)

6. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Umutcan ustam ama batırıyorlar ortalığı,camım çiş oldu ürkücek diye sildirmiyorumda :D
    Buarada yavru kuş ne yuvada nede penceremin önünde yok uçtumu ki? :)
    Yuvaya baktım yoklar,
    Buda bana bıraktığı eseri :D Birazdan camıda burayıda sileceğim,off off :(

7. Umutcan AĞLAR

1-2 gün daha bekleyın gittilerse bozun yuvayı o zaman

8. Ezel ALBAYRAK

Ali klasik askerlik lafı.. " Ben mi temizliyim?" :D

9. Yücel YETİMOĞLU

.d resimleri görünce fikir degşiklgne mi gttn umut :)

10. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tam sildim tertemiz yaptım,cama taaak diye bir ses geldi yine.Bir sinir bir hışım senmi geldin saftirik diye perdeyi kaldırdım.Yine bizim uçmayı yeni öğrenen şaşkın yavrumuz :D
    İyi yine uçmayı öğrendi bugün 1 kez yavru 1 kezde anne uğradı,yine pislediler biraz biraz pencere önüne.Eğer bu yuvayı bozmazsam yeni yumurta bırakıcak sanırım :/
    Ezel abi bi el atıversen hiç fena olmaz hani :D

11. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    ali bırak kalsın orda...kumruları severim...çok garip,sessiz hayvanlar...ne güvercin gibi yabaniler,nede kargalar gibi hırçın ve vahşiler...ALLAH'ın garipleri...bırak üreyip çoğalsınlar...bozma yuvalarını gariplerin :)

12. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tamam abi ellemem artık kalsınlar orda zaten elleyememde :eek:
    NOLDU BİLİYORMUSUNUZ?
    Anneme kumrular 2 gün uğramazsa yuvayı bozuverde artık camım batmasın dediydim,annem bozmuş sonra bende biraz üzüldüm tüh be niye bozdurdumki keşke kalsalardı dedim içimden.Sen gel ertesi gün bakayım bi nerdeler diye kafamı camdan uzatayım dediydim ,yine aynı yere yeni yuva yapıp 3-4 yumurta bırakıp gitmiş :D :D
    Tamam kumru sen kal burda dedim kendi kendime,1gün içinde hem yuva yapıp hem yumurta bırakmak her dişinin harcı değil sonuçta :)

13. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    kumrular candır :)

14. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Alp senin durum kötü ..aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali :)

15. Doğanay YILDIZ

Doğanay YILDIZ New Member

Beğenileri:
    0
    ben şahsen mutlu olurdum camımın önüne yuva yapılsa :D
    Muhabbet çığlıklarına alışmış biri kumrulara da alışır. :p

Ama konu temizlik olunca gerisi teferruat :p

16. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Artık benim içinde can,ama bu yumurtalarda çıkıp uçtuktan sonra bozmak zorundayım :)
    Serkan abi hadi pisliğini geçtim onu ben silerim her 3güne bir :p Ama havalar sıcaklaşıyor,şimdi o yumurta o kumru varken ben nasıl klimayı açıcam,hayvancağız orada pişecek motorun sıcak hava fanından :mad:
    Size transfer edeyim ben en iyisi :D

17. kaansam

kaansam Guest

Benim çalıştığım odanın İÇİNE masamın hemen üstüne yuva yapmışlardı 2 yavru çıkmıştı birisini düşürdüler diğerinide bana bıraktılar bulgur ile besleyip büyütmüş ve sonrada görücü usülü vermiştim kocaya (dişiydi) resimlerini bir ara paylaşırım. Kumrular güzeldir , çook uysallar

18. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Alla allah :p Maşallah sizde şanslıymışsınız :)

19. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Eveeet boşken kaç kere bozmama rağmen inatla bir gecede tekrar çalı çırpı koyup yumurta bırakan dişi kumru üzerinde yatmakta olduğu benim gördüğüm 4. mü desem 5. mi desem yavruyu çıkardı.Yine bir şaşkınlık var bu yavrularda arada geceleri camıma küt küt çarpıyor :D

Sayfayı Paylaş