Karadeniz Pet

Sürekli Misafirim Kumrular(Yardım)

Ali Alp ÇOŞAN

Emektar Üye
Merhaba abilerim durumumu anlatayım;
Bu eve taşındığımızda salona hemen bir klima aldık,tabi bunun birde motoru oluyor kocaman.Onu benim pencerenin önüne monte ettiler iyi güzel hoş.Pek seside yok.Neyse konuya geleyim taşındığımızdan 1 ay sonra kumrunun biri yuva yaptı diye babama klimayı açtırmadım arada su bıraktım falan derken 1.5-2 yıl oldu.Her sene penceremin önüne pisliyor,ürkecekler :eek: diye camda sildirmiyorum doğru düzgün :confused:
Ve birde 2 gün önce pencereye taaak diye ses geldi.Gittim baktım yavru kumru yuvadan atlayıp uçamayınca geri dönmeye çalışmış benim cama çarpmış.Yarım metre falan uçabiliyor sonra geri atlıyor.2 Gündür pencerenin önünü perişan(dışkı) etti,anne kuşun daha 1 kere geldiğini gördüm.Bu kuş ne zaman uçar?
Uçup gittiklerinde yuvalarını bozsam kötümü yapmış olurum?Nihayetinde camda silemiyorum,mermerimde dışkı doldu.Sabahın 5inde ötme ve kanat sesleri cabası :mad: :confused:

Son düzenleme:
Gelmiyor diye adını geçirmiştim,az önce gelip yavrunun ağzına kustu tam perdeyi aralayayım dedim ürküttum yanlışlıkla :)

:) yavru uçtukdan snra yuvayı bozmanın bi mahsuru olmaz sanıyorum , bereket getirir darda kalmş hayvana yardm etmek

Bende öyle düşünüyorum da aklıma geliyor bi kontrol edeyim yuvayı diyorum,ya yumurta oluyor yada orada yatıyor oluyor :D
Neyse sıcaklarda gidince bakıcaz çaresine :)
Evet bunlarda videosu;
[YOUTUBE]y3abrmFHnNE&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
bırakın ustam kalsınlar yahu benım balkonda bi çift var her sene ziyaret ederler bize :)

Umutcan ustam ama batırıyorlar ortalığı,camım çiş oldu ürkücek diye sildirmiyorumda :D
Buarada yavru kuş ne yuvada nede penceremin önünde yok uçtumu ki? :)
Yuvaya baktım yoklar,

Buda bana bıraktığı eseri :D Birazdan camıda burayıda sileceğim,off off :(

1-2 gün daha bekleyın gittilerse bozun yuvayı o zaman

Ali klasik askerlik lafı.. " Ben mi temizliyim?" :D

.d resimleri görünce fikir degşiklgne mi gttn umut :)

Tam sildim tertemiz yaptım,cama taaak diye bir ses geldi yine.Bir sinir bir hışım senmi geldin saftirik diye perdeyi kaldırdım.Yine bizim uçmayı yeni öğrenen şaşkın yavrumuz :D
İyi yine uçmayı öğrendi bugün 1 kez yavru 1 kezde anne uğradı,yine pislediler biraz biraz pencere önüne.Eğer bu yuvayı bozmazsam yeni yumurta bırakıcak sanırım :/
Ezel abi bi el atıversen hiç fena olmaz hani :D

ali bırak kalsın orda...kumruları severim...çok garip,sessiz hayvanlar...ne güvercin gibi yabaniler,nede kargalar gibi hırçın ve vahşiler...ALLAH'ın garipleri...bırak üreyip çoğalsınlar...bozma yuvalarını gariplerin :)

ali bırak kalsın orda...kumruları severim...çok garip,sessiz hayvanlar...ne güvercin gibi yabaniler,nede kargalar gibi hırçın ve vahşiler...ALLAH'ın garipleri...bırak üreyip çoğalsınlar...bozma yuvalarını gariplerin :)
Tamam abi ellemem artık kalsınlar orda zaten elleyememde :eek:
NOLDU BİLİYORMUSUNUZ?
Anneme kumrular 2 gün uğramazsa yuvayı bozuverde artık camım batmasın dediydim,annem bozmuş sonra bende biraz üzüldüm tüh be niye bozdurdumki keşke kalsalardı dedim içimden.Sen gel ertesi gün bakayım bi nerdeler diye kafamı camdan uzatayım dediydim ,yine aynı yere yeni yuva yapıp 3-4 yumurta bırakıp gitmiş :D :D
Tamam kumru sen kal burda dedim kendi kendime,1gün içinde hem yuva yapıp hem yumurta bırakmak her dişinin harcı değil sonuçta :)

kumrular candır :)

Alp senin durum kötü ..aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali :)

ben şahsen mutlu olurdum camımın önüne yuva yapılsa :D
Muhabbet çığlıklarına alışmış biri kumrulara da alışır. :p

Ama konu temizlik olunca gerisi teferruat :p

Artık benim içinde can,ama bu yumurtalarda çıkıp uçtuktan sonra bozmak zorundayım :)
Alp senin durum kötü ..aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali :)
Serkan abi hadi pisliğini geçtim onu ben silerim her 3güne bir :p Ama havalar sıcaklaşıyor,şimdi o yumurta o kumru varken ben nasıl klimayı açıcam,hayvancağız orada pişecek motorun sıcak hava fanından :mad:
ben şahsen mutlu olurdum camımın önüne yuva yapılsa :D
Muhabbet çığlıklarına alışmış biri kumrulara da alışır. :p

Ama konu temizlik olunca gerisi teferruat :p

Size transfer edeyim ben en iyisi :D

Merhaba abilerim durumumu anlatayım;
Bu eve taşındığımızda salona hemen bir klima aldık,tabi bunun birde motoru oluyor kocaman.Onu benim pencerenin önüne monte ettiler iyi güzel hoş.Pek seside yok.Neyse konuya geleyim taşındığımızdan 1 ay sonra kumrunun biri yuva yaptı diye babama klimayı açtırmadım arada su bıraktım falan derken 1.5-2 yıl oldu.Her sene penceremin önüne pisliyor,ürkecekler :eek: diye camda sildirmiyorum doğru düzgün :confused:
Ve birde 2 gün önce pencereye taaak diye ses geldi.Gittim baktım yavru kumru yuvadan atlayıp uçamayınca geri dönmeye çalışmış benim cama çarpmış.Yarım metre falan uçabiliyor sonra geri atlıyor.2 Gündür pencerenin önünü perişan(dışkı) etti,anne kuşun daha 1 kere geldiğini gördüm.Bu kuş ne zaman uçar?
Uçup gittiklerinde yuvalarını bozsam kötümü yapmış olurum?Nihayetinde camda silemiyorum,mermerimde dışkı doldu.Sabahın 5inde ötme ve kanat sesleri cabası :mad: :confused:

Benim çalıştığım odanın İÇİNE masamın hemen üstüne yuva yapmışlardı 2 yavru çıkmıştı birisini düşürdüler diğerinide bana bıraktılar bulgur ile besleyip büyütmüş ve sonrada görücü usülü vermiştim kocaya (dişiydi) resimlerini bir ara paylaşırım. Kumrular güzeldir , çook uysallar

Benim çalıştığım odanın İÇİNE masamın hemen üstüne yuva yapmışlardı 2 yavru çıkmıştı birisini düşürdüler diğerinide bana bıraktılar bulgur ile besleyip büyütmüş ve sonrada görücü usülü vermiştim kocaya (dişiydi) resimlerini bir ara paylaşırım. Kumrular güzeldir , çook uysallar

Alla allah :p Maşallah sizde şanslıymışsınız :)

Eveeet boşken kaç kere bozmama rağmen inatla bir gecede tekrar çalı çırpı koyup yumurta bırakan dişi kumru üzerinde yatmakta olduğu benim gördüğüm 4. mü desem 5. mi desem yavruyu çıkardı.Yine bir şaşkınlık var bu yavrularda arada geceleri camıma küt küt çarpıyor :D

Geri