petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sürekli Tüy Dönemine neden girer?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve flaw27 tarafından 21 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. flaw27

flaw27 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, bir yılı aşkın süredir bir çift muhabbet kuşum var. Eş tutmamışlardı 3-4 hafta kadar tüy döneminde ayırdım tekrar birleştirdim şuan birleştirmemin üzerinden üç ay kadar bir süre geçti birleştirdiğim günden beri yuva takılı ancak yuvaya ilgi yoktur. Kuşlardan erkek olan bu süre içerisinde sürekli tüy'e giriyor. daha bir ay önce tüyde idi demin tekrar fark ettim kuş tüy'e girmiş nedeni ney olabilir?

2. Bendüldül

Beğenileri:
    1
    erkek kuşunuzla dişi kuşunuz yem kusuyor birbirlerini kaşıyorlar mı

3. flaw27

flaw27 New Member

Beğenileri:
    0
    yem kustuğunu görmedim ama birbirini kaşıyıp öpüyorlar

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ortamda hava akımı olabilir ve kuşlarınızin fotoğraflarını paylasirsaniz daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz

5. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Hangi yemi kullanıyorsunuz içeriği nedir? Örneğin ben nijer oranı yüksek yem kullandım çiftleşme erken gerçekleşsin kızışma sağlansın diye kuş 2 ay ara ile tüye girdi. Forumdan arkadaşlar nijer kaynaklı olduğunu söyleyince yemi değiştim düzeldi sorun. Sizinde yem kaynaklı bir ihtimal olabilir.

#5 Muhammet BAYDEMİR, 21 Nisan 2016
    Son düzenleme: 21 Nisan 2016
  6. flaw27

flaw27 New Member

Beğenileri:
    0
    #6 flaw27, 22 Nisan 2016
    Son düzenleme: 21 Nisan 2016
  7. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    'ani sicaklik degisimleri', 'hava akimi', ve 'tuy doneminin sagliksiz gecmesi' sık tuye girmeye neden oluyomus. oyle okumustum. sicaklik degisimlerinden, hava akimlarindan koruyun. tuye girdikleri zaman mama, vitamin vs. beslenmesine dikkat edin. iyi bakilmazsa tuy donemlerinde yeni cikan tuyler gucsuz ciktigi icin tekrardan dokuluyomus. onun disinda nijer veriyosaniz fazla verince yine tuye girebilir

#7 gamze arat, 22 Nisan 2016
    Son düzenleme: 22 Nisan 2016
  8. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Ya da verdiginiz vitaminlerden. Bazi vitaminlerin fazlasi kusu tuye sokabilir.

Sayfayı Paylaş