Karadeniz Pet

Sürekli uyku hali...

FAYIK

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar...

08.09.15 tarihinde 2 aylık muhabbet kuşu aldım.Aldığım yer 1 hafta kafeste kalmasını ortama alışmasını söyledi.Kafesinden çıkartmadık şuana kdr ama yalnızda bırakmadık.ilk geldiği dakikalarda sürekli hareket halindeydi.Sonra uyku hali bi başladı ta ki şimdiye kadar ve ve devam ediyor.Sürekli ismini söyledim muhabbet ettim elimi tanıması için elimi kafesinde gezdirdim. Ama sürekli uyku halinde.Arada bir gözlerini açar yemini yer sonra yine dalar uykuya. Sizce bu normal mi ? Normalse ne kadar sürecek bu durum. ?
işte bu da resmi...

View image: IMG 20150909 194127

Son düzenleme:
Merhaba sürekli mi?böyle kuşunuz dışkısı nasıl

Dışkının durumu yani katı / sıvı; rengi ?
Hem katı hemde sıvı var ama sıvı kurumuş rengi ise beyaz olanda var koyu yesil ve siyaha yakin var isterseniz foto çekeyim idareten kullandigim kafeste suan.

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:30 -->-> Daha önceki mesaj 08:13 --

Tugrul Demir ben gittikce bunjn hasta oldugundan şüpheleniyorum.
777f56a0f779932d4e04043d74633f7a.jpg

Yeni cektim bu fotoyu. Hala uyuyor üzerinde durduğu şeyle dürttüm. Gözünü açtı etrafa baktı sonra olduğu yerden düştü ya dengesini kaybetti ya da hic hali yok bi nedenden dolayı. Dün dal darı aldım ona yer diye dün akşamdan beri dokunmadı yemedi dal darıyı. Ne yapacam bilmiyorum Aldığım yere gerimi götüreyim durumunumu göstereyim... ? Ne yapmam gerekiyor.

Kuş hasta. Ceyranda kalmis ruzgar falan yemis buyuk ihtimalle. Ishal de olabilir. Olmadiysa da yarin bugun olur. Ishal icin ilac kullanin. Suyuna katin dicem de. Cok su icen hayvanlar degil..sabah aksam agzina bir damla aviadare ishal ilaci damlatin. Hemen iyilessin diye fazla damlatmayin. Doz aşimi olur ve öldurebilir.

Kuş hasta. Ceyranda kalmis ruzgar falan yemis buyuk ihtimalle. Ishal de olabilir. Olmadiysa da yarin bugun olur. Ishal icin ilac kullanin. Suyuna katin dicem de. Cok su icen hayvanlar degil..sabah aksam agzina bir damla aviadare ishal ilaci damlatin. Hemen iyilessin diye fazla damlatmayin. Doz aşimi olur ve öldurebilir.
Peki bu halsizliği tüylerindeki dağınıklık bundan dolayı mi ?

Kus olmek uzere farkinda degilsin dostum. Tuylerindeki daginikligi dert ediyosun halen daha. Halsizlik ishalden tabiki de. Insan hasta olunca nasil halsiz oluyo.

Kus olmek uzere farkinda degilsin dostum. Tuylerindeki daginikligi dert ediyosun halen daha. Halsizlik ishalden tabiki de. Insan hasta olunca nasil halsiz oluyo.
Peki bu ilacı nerden temin edebiliriz ?

Petshop veya veterinerlerden
Kuşu aldigin yerde vardir

Son düzenleme:
Tamam teşekkürler...Çok Saolun...

Hem katı hemde sıvı var ama sıvı kurumuş rengi ise beyaz olanda var koyu yesil ve siyaha yakin var isterseniz foto çekeyim idareten kullandigim kafeste suan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:30 -->-> Daha önceki mesaj 08:13 --

Tugrul Demir ben gittikce bunjn hasta oldugundan şüpheleniyorum.
777f56a0f779932d4e04043d74633f7a.jpg

Yeni cektim bu fotoyu. Hala uyuyor üzerinde durduğu şeyle dürttüm. Gözünü açtı etrafa baktı sonra olduğu yerden düştü ya dengesini kaybetti ya da hic hali yok bi nedenden dolayı. Dün dal darı aldım ona yer diye dün akşamdan beri dokunmadı yemedi dal darıyı. Ne yapacam bilmiyorum Aldığım yere gerimi götüreyim durumunumu göstereyim... ? Ne yapmam gerekiyor.

Kardeşim kuşun 3 güne ölür bnmde dişi kuşum böyleydi durmadan uyuyordu ishalden dolayı sanrsam ama kaybettik kuşu erken ilaç tedavasi yapmanda fayda yoksa kaybedersin :(

Kardeşim kuşun 3 güne ölür bnmde dişi kuşum böyleydi durmadan uyuyordu ishalden dolayı sanrsam ama kaybettik kuşu erken ilaç tedavasi yapmanda fayda yoksa kaybedersin :(
Az once aldigim yere kusla gittim zaten gidene kdr kus daha kötülesti anlicaginiz ölmek uzereydi. Bnde kusu orda biraktim ilac falan verip iyi ederler diye. Bakalim ne olacak 2 gun de olsa cok baglanmistim moral sıfır oldu.

Gögüs kafesi jilet gibi keskin mi? Kesinse eğer kuruma hastalığını bi araştır.

Az once aldigim yere kusla gittim zaten gidene kdr kus daha kötülesti anlicaginiz ölmek uzereydi. Bnde kusu orda biraktim ilac falan verip iyi ederler diye. Bakalim ne olacak 2 gun de olsa cok baglanmistim moral sıfır oldu.

İnsallah düzelir kardeşim iyi günler

Gögüs kafesi jilet gibi keskin mi? Kesinse eğer kuruma hastalığını bi araştır.
Hic bakmadim dikkat etmedim. Araştırırım çok saol...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:20 --

İnsallah düzelir kardeşim iyi günler
Allah razi olsun kardesim...

geçmiş olsun kardeşim benim kuşta ishalle yakalanmıştı ama bu kadar değil sanırım geçiciydi ona aspur yem almıştım 2 güne ishalli gitmişti inşallah seninkide düzelir :) benim kuştaki tek korkum şu ateşi var gibi geliyor bana elime gelince alev topu gibi ayakları yanıyor ama çok hareketli onu hala anlamış değilim geçmiş olsun.

buda kuşumun fotosu
b2aWoj.jpg

Son düzenleme:
Keşke kuş bu hale gelmeden durgunluk dönemi başlayınca değiştirseydiniz inş toparlar

Keşke kuş bu hale gelmeden durgunluk dönemi başlayınca değiştirseydiniz inş toparlar
Bilemedim ki ortama uyum sağlıyor diye o kdr önemsemedim. Aklım hala onda...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:58 --

geçmiş olsun kardeşim benim kuşta ishalle yakalanmıştı ama bu kadar değil sanırım geçiciydi ona aspur yem almıştım 2 güne ishalli gitmişti inşallah seninkide düzelir :) benim kuştaki tek korkum şu ateşi var gibi geliyor bana elime gelince alev topu gibi ayakları yanıyor ama çok hareketli onu hala anlamış değilim geçmiş olsun.

buda kuşumun fotosu
b2aWoj.jpg
Çok saol sende dikkatli bak kuşa gerekirse veterinerle kuşu aldigon yerle gorus...Sanada gecmis olsun.

Benim ilk kuşum da ishalden dolayı öldü.Evde klima kullanıyoruz,klimayı açtığımız zaman onu en uzak odaya taşıyorduk.Bir gün yine taşıdım,geri götürmeye geldiğimde halsiz gibi geldi,suyuna ilaç koydum ama kaybettik maalesef.Sende dikkat etmeye bak,üzücü sonuçlar olabiliyor ishalde :(

Geri