Karadeniz Pet

Sürekli uyuyor

ali sağlam

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar 2 aylık muhabbet kuşum 2 haftadır hasta.

Nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı sallanıyordu, burnu da tıkalıydı. İştahında hiçbir azalma yoktu, yorulmasın diye yemini ve suyunu biz yediriyoruz canı istediği zamanda kendisi inip yemeğini yiyor.

7 gündür vitaform veriyorum, kuyruğundaki sallanış çok azaldı burnu da artık tıkalı değil.

Son 2-3 gündür yemini yiyip suyunu içiyor ve uyuyor. Hastalıktan önce bu kadar uyumazdı hastalığını iyileşme sürecine girmişken neden bu kadar uyumakta, fikri olan var mı ?

Ayrıca son 15 gündür çok besleniyor bu ondan uyuşukluk yapmış olabilir mi ?

Kuşun videosu http://www.youtube.com/watch?v=N0f0eQP14d4&feature=youtu.be

Son düzenleme:
belki vitaminin yan etkisidir çok verdiyseniz

belki vitaminin yan etkisidir çok verdiyseniz

Dediğinizi düşünerek vitaformu azalttım. Uyku getirme gibi bir yan etkisi var mı acaba vitaformun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:45 --

ishal olma ihtimali varmı kuşun ? veya soğuk algınlığı

İshali yok. Soğuk algınlığı vardı daha iyi gibi, burun tıkanıklığı gitti. Az önce ağzını açıp kafa sallama gibi bişey yapıyor, anlayamadım iyiye mi gidiyor kötüye mi gidiyor bu kuş.

bu kuş çok şişmanlamış sanki.

şimdi sadece sorunu söyler misin pek anlayamadım da. uykusu ise eğer bence şişmanlıktan herhalde yada o vitaminin yan etkisi olabilir bi sor nereden aldıysan derse ki yan etkisi yok etkisi biraz dışarı çıkar ele alışkınsa uçmayı unutmuştur kuş cağız :D

Son düzenleme:
şimdi sadece sorunu söyler misin pek anlayamadım da.

Kuş cereyanda kaldığı için hastaydı,nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı sallanıyordu ve burnu da tıkalıydı.

7 gündür vitaform veriyorum, nefes alışı verişi ve burun tıkanıklığı büyük ölçüde düzeldi.

2-3 gündür yemini yiyip suyunu içtikten sonra sürekli uyuyor. Kuş iyiye mi gidiyor kötüye mi anlamadım

Ele alışkın değil 15 gündür bizimle beraber, bu akşam dışarı çıkardım ilk kez 2 kez uçtu kafesine girdi, çok tembel bu kuş :)

Kuş 2 aylık bu arada

Son düzenleme:
Biraz kuşu uçur iyiye dönmüş gibi :) birde dediğim gibi vitaminin yan etkisi olabilir bi sor nereden aldıysan.

Son düzenleme:
Bence Sera Bronchipur alın, suyuna 8 damla her gün tazeleyip damlatın. Küçük olduğu için vitaminle sadece biraz toparlıyor olabilir. Kuş tombul olduğu için veya uyuduğu için değil, hasta olduğu için kabarmış gibi görünüyor, yani fazla kabarık. Vitaform antibiyotik içerir ama her antibiyotik gibi belirli bir süre kullanmalısınız ve aslen anitibiyotik olmadığı için de tek başına yeterli olmayabilir. Eğer maddi durumunuz el verirse Sera Bronchipur'la birliğkte Sera Vitamin Plus da suluğuna karıştırırsanız iyi gelecektir.

Hatta kuşunuzun durumu belli, üşütmeden başka bir sıkıntısı olmadığına göre bir veterineri arayıp onun hazırlayacağı ilacı da alıp kullanabilirsiniz.

Sera Bronchipur pahalı gelirse Biyoteknik firmasının ürünü Aviastım da yararlı olacaktır. Soğuk algınlıkları ve üst solunum yolları hastalıklarında kullanılıyor, hemen hemen her petshopta bulunur. Sera'nın ürünleri de neredeyse her petshopta var. Yarın bu ürünlerden birini temin edip kullanmanızı tavsiye ederim. Madem elinizden yiyor, elden yedirmeye de devam edin ve üşümemesini sağlayın. Dinlenirken de rahatsız etmemeye gayret edin. Geçmiş olsun.

arkadasım kus üşütmüş büyük ihtimalle.bu aralar hava değişimi olduğu için dikkat etmek lazım.kusuyor mu

Bence Sera Bronchipur alın, suyuna 8 damla her gün tazeleyip damlatın. Küçük olduğu için vitaminle sadece biraz toparlıyor olabilir. Kuş tombul olduğu için veya uyuduğu için değil, hasta olduğu için kabarmış gibi görünüyor, yani fazla kabarık. Vitaform antibiyotik içerir ama her antibiyotik gibi belirli bir süre kullanmalısınız ve aslen anitibiyotik olmadığı için de tek başına yeterli olmayabilir. Eğer maddi durumunuz el verirse Sera Bronchipur'la birliğkte Sera Vitamin Plus da suluğuna karıştırırsanız iyi gelecektir.

Hatta kuşunuzun durumu belli, üşütmeden başka bir sıkıntısı olmadığına göre bir veterineri arayıp onun hazırlayacağı ilacı da alıp kullanabilirsiniz.

Sera Bronchipur pahalı gelirse Biyoteknik firmasının ürünü Aviastım da yararlı olacaktır. Soğuk algınlıkları ve üst solunum yolları hastalıklarında kullanılıyor, hemen hemen her petshopta bulunur. Sera'nın ürünleri de neredeyse her petshopta var. Yarın bu ürünlerden birini temin edip kullanmanızı tavsiye ederim. Madem elinizden yiyor, elden yedirmeye de devam edin ve üşümemesini sağlayın. Dinlenirken de rahatsız etmemeye gayret edin. Geçmiş olsun.

Detaylı cevabınız için çok teşekkürler, dediğiniz ilaçları yarın temin edeceğim.

Hastalık başladığında veterinere danışmıştım, verdiği cevap sonucunda kuşlardan hiç anlamadığına kanaat getirdim. Çocuk vitamini ve vicks önerdi ve başka yapılacak bişey yok dedi. Sizin söylediğiniz ilaçlardan da bihaberdi...

Kuşun yemesi içmesi yerinde, aynasına tüneğine istediği zaman çıkabiliyor, sizin düşünceniz iyileşebileceği yönünde mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:12 -->-> Daha önceki mesaj 02:11 --

arkadasım kus üşütmüş büyük ihtimalle.bu aralar hava değişimi olduğu için dikkat etmek lazım.kusuyor mu

Kusma hiç olmadı...

İşinize karışmak gibi olmasın ama ilaç yüklemesi yapmayın. Vitaform vermişsiniz zaten. Sıcak tutmaya çalışın mümkün olduğunca. Havalar çok dengesiz bugünlerde, geceleri soğumaya başladı üzerini birşeyle örtüp arada kafesin yanına sıcak su torbası koyabilirsiniz. Tabii benimki sadece bir öneri. Çok küçük olduğu için ilaçlar dokunabilir.

evet benim kuşumda tünekte kafasını gömüp uyumaya başladı bunun için önerebileceğiniz ilaç ve tavsiye nedir..?

Geri