Karadeniz Pet

Suriye cinsi muhabbet kuşu ,

• Konbuyu başlatan Aziz SARI
  • Başlangıç tarihi
A

Aziz SARI

Guest
6 ay önce bir çift kuş almıştım , dün değiştirdim dişisinden dolayı bu çifti değiştirdiğim kişi bu kuşlar suriye malı olabilir dedi , suriye malı kuşların ne gibi özellikleri var , değiştiren kişi bana piyasa da bu kuşlara pek sıcak bakılmaz dedi . Erkeğin de gözlerinin çok farklı durduğunu söyledi . Bu kuşları bilen biri bize suriye malı olup olmamasının nasıl anlaşılacağını anlatabilir mi.

yazıyı ilk okudugumda gazianteptedir dedim kesin :) bende antepteyim başıma aynı bu olaydan geldi. gercekten piyasada bu kuşlara sıcak bakılmıyor. kaçak yollarla getiriliyor genelde hastalıklı oluyorlar ve bulaşıcı oluyor. benim aldıgım kuş işaretlenmiş kırmızı renkte boyalıydı. genelde antepte boyalı kuşlar suriyeden gelen kaçak kuşlar oluyor.
onun dışında ayırt edilmesi şöyle normal yerli muhabbet kuşlarına göre biraz daha küçük oluyor. en önemli özelligi ise göğüs kafesinde tam ortasında sivri bir hat oluyor sivri kemik hissedilebiliyor. benim aldıgım kuşta böyleydi.

yazıyı ilk okudugumda gazianteptedir dedim kesin :) bende antepteyim başıma aynı bu olaydan geldi. gercekten piyasada bu kuşlara sıcak bakılmıyor. kaçak yollarla getiriliyor genelde hastalıklı oluyorlar ve bulaşıcı oluyor. benim aldıgım kuş işaretlenmiş kırmızı renkte boyalıydı. genelde antepte boyalı kuşlar suriyeden gelen kaçak kuşlar oluyor.
onun dışında ayırt edilmesi şöyle normal yerli muhabbet kuşlarına göre biraz daha küçük oluyor. en önemli özelligi ise göğüs kafesinde tam ortasında sivri bir hat oluyor sivri kemik hissedilebiliyor. benim aldıgım kuşta böyleydi.

Aynen dişim de bu çizgi çok belliydi hatta dişinin garip olduğunu hissetmiştim zaten . İnşallah bulaşıcı hastalığı yoktu , çünkü üretici tanıdığıma teslim ettim kuşları , 100 e yakın kuşu vardı telef olmasını istemem kuşların.

üretici zaten farkındadır tehlikenin tedbirini almıştır. malesef gaziantepte bu durum çok içler acısı. petshoplara hiç güvenmiyorum kandırıldım. bende güvendigim bi üretici buldum oradan kendimi bir jumbo yavrusu aldım şimdi kafam rahat.

hatta geçenlerde burada bir onu açmıştım bunun üzerine uyarılarda bulunmştum suriyeden gelen kaçak kuşlarla ilgili. koli koli geliyor türkiyenin dört bir yanına dagılıyor gözlerimle gördüm. tedbirli olmakta fayda var

üretici zaten farkındadır tehlikenin tedbirini almıştır. malesef gaziantepte bu durum çok içler acısı. petshoplara hiç güvenmiyorum kandırıldım. bende güvendigim bi üretici buldum oradan kendimi bir jumbo yavrusu aldım şimdi kafam rahat.

hatta geçenlerde burada bir onu açmıştım bunun üzerine uyarılarda bulunmştum suriyeden gelen kaçak kuşlarla ilgili. koli koli geliyor türkiyenin dört bir yanına dagılıyor gözlerimle gördüm. tedbirli olmakta fayda var

Bahsettiğin üreticinin yeri nerde , jumbo varsa elinde ben de almak isterim , malum gaziantep te jumbo bulmak çok zor .:)

özelden msj attım :)) ordan iletişime geçebilirz

Burda yuz metre yakinumda cadirkent var.islahiye.suriye muhabbet kuslari ciftini yirmi otuz liraya veriyolar.bilmeyenler aliyo.ama kaliteli uretici ve hobicilere tavsiye etmem

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadas insanlarindan sonra bude muhabbet kuslaridami cikti :)

İlk Defa suriye cinsi duyuyorum pakistan olmasın serce gibi kuş oluyor pakistan küçük bişi :) foto atar mısınız biraz bilgilenelim :)

Son düzenleme:
Geri