petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Taban malzemesi hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve deniz kom tarafından 11 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    Merhaba arkadaşlar. Taban malzemem bitti ve bazı soru ve sıkıntılarım var. Önerilere açığım.

Öncelikle 2 kafeste taban malzemesi kullanıyorum. Kısaca açıklayayım.
    Kafesler 45*35 genişlikte. Bir tane çiftim "Bebe :D" arızalığına devam ediyor ve kesinlikle kağıt istemiyor. Kağıt koyunca ömrü 10 dakika oluyor. Yarım saate tabanda hiç kağıt kalmıyor, tamamını ufalayarak kafes dışına atıyor. diğer çiftim de bana kıllık yapmak için kağıtların yerini değiştirip tepsiye kaka yapıyor :D

ben de bu durum nedeniyle uzun süredir sanibird taban kumu kullanıyordum. ancak çok ufak taneli geldiği için daha sonra başka bir bentonit kedi kumu kullandım. Ufak eşelenmeler haricinde sıkıntı yapmadı. Ancak etrafa saçtıklarını temizlerken 2 süpürge filtresi de çöpe gitti :(

şimdi sorum şu olacak. hem etrafı temizlerken süpürgeyi öldürmemek hem de tabanın temiz kalması açısından mısır granülü almayı düşünüyorum. 5 kilosu 20, 15 kilosu 40 lira. 2 adet kafes için 5 kiloyu ne kadar sürede kullanırım? Fazla alarak nemlenmesinden çekiniyorum ama 2 ayda 1 de kargo ile uğraşmak istemiyorum, paketleri iş yerimden taşımam gerekiyor, araç da yok ankarada :(

Mısır granülünün emicilik kapasitesi bentonit kum kadar oluyor mu? karşılaştırma imkanı olan var mıdır?

Teşekkürler

2. TARZAN58

TARZAN58 New Member

Beğenileri:
    0
    bende bugün kullanmaya başladım mısır granülü gayet iyi kokuyu kesti pisliğini emiyo hemen büyük olduğu için kuş kafesten atamıyor

3. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    2 kafes icin 5 kg misir gonulu hadtada 2 kere degisimle 2 bucuk ay gider

4. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Mısır granüllü alın sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş