petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

taban malzemesi

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve baris6106 tarafından 22 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. baris6106

baris6106 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaslar ıyı aksamlar muhabbet kuslarım ıcın taban malzemesı olarak mısır granulu almayı dusunuyorum daha onceden bu urunu kullanan var mı acaba varsa ıyı yada kotu yanlarını soylermısınız

2. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Gayet kullanışlı ancak tek kötü yanı etrafa çok saçılıyor biraz hafif bir malzeme
    ancak kokuyu önlüyor dışkıyı çok çabuk kurutuyor avantajlı

3. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    guzel bır malzeme fakat box kafeslerden bıle etrafa sacılabılıyor tel kafeslerı saymıyorum bıle.taban malzemesı deılde kafeslerımızde derim yapmalıyz :)

4. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Ben mısır granülü kullanmam birdaha.Hergün temizlik yapmaktan bıktım.Hafif olduğu için sağa sola uçuşuyor :).Ben vitasand marka kum kullanıyordum arkadaş oda 1 ayda bitti :).25 kg koca çuval 1 ayda bitti.Yani normalde bunu yıkayıp yıkayıp kullanıyolarmış eee biz döktük hepsini.Şimdilerde deniz kumuna sardım beleş :).Bittikçe gidip denizden kuru yerlerinden alıyorum.25 kg civarı 1 ay yetiyor.5 günde bir kumu yeniliyorum pratik ve bedava çözüm :D.

5. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
  6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben mısır granülü kullanıyorum. Memnunum.
    Ancak evde kullanılacak gibi değil. Dağılıyor çok kötü.
    Evde en temizi ızgara ve altına kağıt. Sık sık değişitrmek..

7. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Bende misir granulu kullaniyorum soylediginiz gibi etrafa cok dagiliyor hanimla papaz oluyoruz :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#7 Mustafa Sayar, 23 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 23 Mayıs 2016
  8. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    Ben elimde kalan son mısır granülleri ni bitirip bırakacağım. Etrafa çok dağılıyor kuşlar eseliyorlar diye elek telinden ızgara yaptım yinede dağılıyor. En iyisi levent abinin de dediği gibi ızgara altın kağıt. Eğer kafesiniz izgaraliysa 5 kg granül alıp deneyin ama direk 25 kg almayın.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    737
    benim kendi tercihim ızgara ve yedek tepsi... en temizi tavsiye ederim. evde yapıyorum hobi üretimimi 8 kafes var 16 tepsim var 2 gün de bir tüm tepsileri yıkayıp sirkeli dezenfekte edip koyuyorum günlük tepsi değişimim oluyor hafta da 1 de genel kafes dezenfektesi gayet memnunum. ne koku ne pislik oluyor böyle ce hafif sirke kokusu dıskı kokusunu önlüyor kuslara da faydası olur zarar ı olmaz :)

#9 Kahraman KÖROĞLU, 23 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 23 Mayıs 2016
  10. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Ben de mısır granülü kullanıyorum ama etrafa dağılmıyor. Sebebi sanırım Hagen Vision
    kafes kullanmamdan kaynaklanıyor. Alt kısmı şeffaf akrilik ile kapalı olduğundan kafes
    dışına çıkmıyor.
    Mısır granülünün bana göre en iyi taraflarından biri toz tutması. Kuşların vücut
    döküntüleri, yem kabukları vs gibi artıklar mısır granülünün aralıklarına giriyor
    ve kuşlar kanat çırpsa da etrafa yayılmıyor. Tabanda ızgara ve kağıt varsa, kuşlar
    kanat çırptıklarında tabandaki tozlar etrafa yayılıyor, ayrıca ızgaranın üzerine yapışan
    kakaların düzenli temizliği gerekiyor.
    Kağıt konulduğunda bir de çok sık değiştirmek gerekiyor. Mısır granülünde biraz
    tembellik yapılabiliyor.

Sayfayı Paylaş