Karadeniz Pet

Tabana Su ?

yigitcandemirag

Meraklı Üye
Yeni bir kafes aldım tabanı geniş kafes büyük zaten tabanı ise çukur gibi su koysa çok az tabana sorun olur mu ?

Yeni bir kafes aldım tabanı geniş kafes büyük zaten tabanı ise çukur gibi su koysa çok az tabana sorun olur mu ?
Eğer kuşlara iyilik için diyorsan gerek yok. Zaten onlar susadıklarında nerede olsa bulurlar suyu. Banyo için diyorsan suyu zemine koyup belli bir süre sonra alabilirsin.

Tüy ,yem vs. uçuşmasını engellemek için kafes tabanına su koyduklarını duymuştum. Suya düşen tüy,yem uçuşmadığı için ortam kirlenmiyor. Ama burda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; tabana su ne amaçla konursa konsun içine düşecek dışkılar sebebiyle çok çabuk bakteri oluşturmaya müsait olmasıdır. Böyle birşey yapılacaksa günde 2 sefer bile suyun değişmesi gerekebilir.

Tüy ,yem vs. uçuşmasını engellemek için kafes tabanına su koyduklarını duymuştum. Suya düşen tüy,yem uçuşmadığı için ortam kirlenmiyor. Ama burda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; tabana su ne amaçla konursa konsun içine düşecek dışkılar sebebiyle çok çabuk bakteri oluşturmaya müsait olmasıdır. Böyle birşey yapılacaksa günde 2 sefer bile suyun değişmesi gerekebilir.
Bak o aklıma gelmemişti Uğur Abi. Güzel bir yerden girdin konuya :)

Sanırım Benim Olay Burada Devreye Giriyor Benim Dişi Kuşum 2 Kere Yumurtladı Ve

İkisinide Kafesin İçine Yumurtladı Ama Yavrulağa Değil :)

Bende Bir Bayandan Böyle Bir Seçenek Duydum Kafese Su Koy Ve Yavruluğa Yumurtlar

Dedi Bende Yaptım Şimdi Yavruluğa Yumurtladı 4 Tane 2 sini Kırdı :( 2 sine Bakıyor

Sanırım Benim Olay Burada Devreye Giriyor Benim Dişi Kuşum 2 Kere Yumurtladı Ve

İkisinide Kafesin İçine Yumurtladı Ama Yavrulağa Değil :)

Bende Bir Bayandan Böyle Bir Seçenek Duydum Kafese Su Koy Ve Yavruluğa Yumurtlar

Dedi Bende Yaptım Şimdi Yavruluğa Yumurtladı 4 Tane 2 sini Kırdı :( 2 sine Bakıyor
O da değişik bir ihtimal. Denenmiş ve başarılı olmuşsa güzel bir yöntemdir.

Koku yapar hiç gerek yok Güle güle besleyin

Geri