petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tahminen 1 aylık erkek muhabbet kuşum sanırım yem kıramıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezer tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. sezer

sezer New Member

Beğenileri:
    1
    Başta çok enerjikti , yem yemeye calısırken kıramadıgını farkettim beli 10 tane yemeye calıssa 1 tanesini kırıyo onuda ağzından düşürüyo , mecbur bende avucuma aldım diğer elimle ağzına dal darı götürdüm zorlada olsa biraz biraz yedi ne yapmam lazım yardımınızı bekliyorum. Şuan gözleri kapanıyor ama sanırım uykuyla alakalı yavrular daha fazla uyuyo olabilirmi ?

Ekli Dosyalar:

2. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
    Merhaba aspur ile karistirip yem verebilirsiniz bu alismasini saglar birde cok yagli olmayan mama verin belki secer kerata

sezer bunu beğendi.
  3. sezer

sezer New Member

Beğenileri:
    1
    peki üstat sağol deniyim bakalm :)

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Yem kırmaya alışana kadar kırılması daha kolay olan dal darı verebilirsiniz.

sezer bunu beğendi.
  5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Uğur beyinde söyledi gibi dal darı mutlak bulunduralım tamamen alışana kadar. Onun dışında yere aspur ağırlıklı sade yem serelim veya bir çay tabağı ile yerden servis yapalım 1-2 gün tünek kullanmayalım. Suyunuda mutlak alttan verelim kısa sürede alışacaktır. Tüyü kadar ömrü olur inş yavrucağın

sezer bunu beğendi.
  6. sezer

sezer New Member

Beğenileri:
    1
    dal darıyla çözdüm işi :) hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim , sağolun var olun

7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Sürekli vermeyin yalnız dal darıyı. Her ne kadar organik doğal yemleri olsa da alışırsa tembelleşir kuşunuz sürekli dal darı arar.

sezer bunu beğendi.
  8. sezer

sezer New Member

Beğenileri:
    1
    tamam usta teşekkürler , kendine geldi elime alıştırcam diye ben bittim o bitmedi :D

Sayfayı Paylaş