Karadeniz Pet

Tahmini 2 aylık kuşum ve soracaklarım

reyiz

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar öncelikle 4 5 gündür kuş bende ufaktan alışmaya başladı çok nazik davranıyorum elime gelmiyor ama bazen sırtıma felan konuyor çok tatlı , kafesini açık bırakıyorum çıkıyor uçup tekrar kafesine dönüyor bazende bağırıyor uçarken ben sevindiğini sanıyorum ama birde kabarıyo ve kafasını kanatlatlarına sokuyor kaşınıyor felan . neden böyle yapıyor acaba bit olabilirmi

Kuşumun Cinsi nedir , erkek mi dişimi acaba

6lrpzW.jpg

yandan değilde önden çekerseniz kesin bişey demek mümkün olur. burdan erkek gibi gördüm ben

çok güzel maaşallah ... kardeşim erkek kuşun allah uzun ömür versin

Canım kardeşim ceresini önden çekersen daha iyi görebiliriz ve sağlıklı yorum yapabiliriz. Şu haliyle erkek gibi geldi bana. Kuşunu eline alma. Kafesindeyken ellerini yavaş bir şekilde kafese koy ve usul usul konuş. Bunu bir hafta devam ettirebilirsin. Sonrasında eline yem koy ve yine yavaş hareketlerle kafese götür. Bi 5 dakka kararsız kalır sonra gelir elinden yem yer. Bunu da bir süre devam ettir. Böylece sana baya alışmış olacak ve ellerinden daha az korkacaktır. Kaşınma konusuna gelirsek her kuş kaşınır. Ne sıklıkla ve ne derece kaşındığını bilmiyorum ama dediğim.gibi olağan bir durum. Ayrıca benim kuşlar da kafalarını boynuna gömer ve dinlenirler. Onda da bir sıkıntı yok. Herşey yolunda gibi şuanda. Unutma kardeşim şimdilik kuşu asla eline alma. Parmağına çıkarabilirsin tabiki ama avcuna alma. Maşallah kuşunuza :) :) :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:06 -->-> Daha önceki mesaj 16:04 --

Irkı hakkında bilgim yok maalesef. Yaşı en fazla 2 aylık :) Ayrıca çok da güzel. Renkleri benim dişime benziyor :)

hocam 2-3 ay dolana kadar pek net olmuyor benden sölemesi. Tabi ustalar anlar ama mesela benim kuşuma bazısı dişi bazısı erkek dedi bakalım ne çıkacak :)

Odada insanlar varken çok mutlu ötüyor uçuyor sonra tekrar kafese giriyor :D bugün evde durmadım akşam geldim hiç sesi solugu çıkmıyo küsmüş benle sanırım çok tatlılar yahu

Geri