Karadeniz Pet

Tahta tunek

• Konbuyu başlatan Emre DRN
  • Başlangıç tarihi
E

Emre DRN

Guest
Arkadaşlar tahta tunekmi daha iyi yoksa plastikmi nedenlerini yazarsaniz sevinirim

Tahta tünek her yönden daha iyidir doğal,tırnakları kesmene gerek kalmıyor,çifleşirken esneme yapmıyor yani her yönden tahta tünek iyidir

tahta tünek,çünkü onlar tırnakları törpülüyor yani tırnak kesmeniz gerekmiyor ve bit gibi parazit yapmıyor ve doğal olduğu için daha çok tahta tercih ediliyor ama ben şimdilik plastik kullanıyorum yakın zamanda ağaçlardan kestiğim dalları delip tünek yapıcam :) sende dene çok güzel oluyor.
konu linki.

Son düzenleme:
bende dün bi dal kestim koydum oraya birde çıtadan yaptığım tahta tünek var daha rahat geziyorlar üstünde kemiriyorlar sürekli tırnakları törpülediğini bilmiyodum sağolun öğrenmiş oldum :D

Petshoplardan da alabilirsiniz biraz uzun veriyolar ama kafesinize göre ayarlayıp kesersiniz.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

petshoplarda pahalı oluyor sanırım ben ağaç dallarından yayıyorum gayet memnunum :)

pahalı değil tanesi 1 lira civarı arkadaşlar. tahta tünek her şeyin doğalı iyidir

Burda da 1 tl. Tabi bende arada ağaç dalı kullanıyordum. Fakat iyice temizlemek lazım minik böcekler olabiliyor yada kabuğunun altında larva vs.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi