Karadeniz Pet

Talaş seçimi

Göktug

Meraklı Üye
Arkadaşlar Talaş seçimini nasıl yapalım benim talaşlar en ince olanından bir sıkıntı olurmu aynı kendinin tahtayı gagalayıp un gibi yaptığından yoksa biraz daha kalın olanımı koyayım yuvalığa teşekkürler

bende kalın olan vardı bi sıkıntı görmedim herhalde bir sıkıntı olmaz sizin içinde ayrıca bırakın kendisi istediği gibi yapsın bazı kuşları talaşı kabul etmeyip dışarı atıyor.. yem kabukları da olur ben yuvalığa döküyorum gayette memnunum

Son düzenleme:
Kalın talaş koysan da o inceltiyor zaten. Bu arada marangozdan değil hazır hamster talaşlarından kullan bite pireye karşı korumalı

Ben Marangozdan aldım :( bit pire işi olmaz inş :(

Olmaz işallah ama hamster taşlaşıda çok uygun 6 tl ye aldım sıkıştırılmış pakette 10 yuvalık var 3 kuluçkadır kullanıyorum Yarısı ancak bitti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:11 -->-> Daha önceki mesaj 13:09 --

Bu arada muhabbet yemi kabuğuda kullanabilirsin. Daha yumuşak oluyor. Marangozdan talaş alana kadar

Olmaz işallah ama hamster taşlaşıda çok uygun 6 tl ye aldım sıkıştırılmış pakette 10 yuvalık var 3 kuluçkadır kullanıyorum Yarısı ancak bitti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:11 -->-> Daha önceki mesaj 13:09 --

Bu arada muhabbet yemi kabuğuda kullanabilirsin. Daha yumuşak oluyor. Marangozdan talaş alana kadar
Tamam Ercan Abi Senin teşekkürler inş olmaz bit pire

Tamam Ercan Abi Senin teşekkürler inş olmaz bit pire

Düzenli temizle birde yavrular 12-13 günlük olunca yuva tahtaysa değiştir. 12-13 günlük yavrular anneye seslendiğinden sıkıntı olmuyor yuva Değişimi. Çıkarttığın yuvayı da ilaçla tekrar Kullanım için elinde iki yuva olsun her ihtimale karşı.

Düzenli temizle birde yavrular 12-13 günlük olunca yuva tahtaysa değiştir. 12-13 günlük yavrular anneye seslendiğinden sıkıntı olmuyor yuva Değişimi. Çıkarttığın yuvayı da ilaçla tekrar Kullanım için elinde iki yuva olsun her ihtimale karşı.
Abi şuan ilk yavru 8 günlük bu yuva temizliğini nasıl yapayım komple talşı çıkarıp yeniden mi talaş koyayım

Abi şuan ilk yavru 8 günlük bu yuva temizliğini nasıl yapayım komple talşı çıkarıp yeniden mi talaş koyayım

Biraz daha bekle yavru bir ayaklarının üstüne kalksın. Sonra tüm talaşı at yeni talaş ser. Dişi kabul etmezse zaten dışarı atar talaşı.

Tamam Abi..Sağol Tecrübelerini bizlerle Paylaştığın için..

Geri