Karadeniz Pet

Talas sorunu

KORDON

Onursal Üye
Yavrular 13 gun civari. Yuva icinde temizlik yaptim. Talaslari degistirdim. Ilk gun yarisi diger gunde tamamini atmislar. Ben de tekrar cok az miktarda koydum. Sorun ne?

Anne yavrulari gece beslemek icin yuvada mi uyur? Ne zamana kadar?

Sıcaklarda talaşları ya atıyorlar ya da ıslıyorlar, ortam çok sıcaksa kuş kumu kullanabilirsin.
Kimi anneler yavrular 15 günlük olunca dışarda kalır kimisi yuvalıkta kalmaya devam eder.

Yavrular kac saat beslenmezse ölur hocam?

Kus kumu koyarsam urker mi? Alisik degil de. Bos yuva olarak kalsa parazit mi olur?

Son düzenleme:
Kumla doldurmayacaksın 3-4mm kalınlıkta koysan yeter..
Yavrular büyüklüğüne göre günde 8-10kez veya 3-4 kez beslenir anne baba tarafından..

Hocam, kum koydum bugun bırazını yıne atmıs yuvadan. Ben bu takımı yumurtalı aldım. 3 yumurtadan 2 sını cıkardılar. Buyutuyorlar. En buyuk 15 gunluk dıgerı ıse 12 gunluk. Adam yuvaya normal talas atmıs bense hamster talası koydum. Sanırım ondan? Napmamı onerırsınız?

Havalar çok sıcak, normalde bu sıcaklarda üretim yapmamak lazım. Senin yapacak bir şeyin yok, bu şekil devam etsinler yavrular büyüyene kadar. Ayrıca talaşın cinsi fark yaratmaz üretim konusunda.

Çok sağ ol hocam. 15 gunluk yavru ve bos yuvayı dusundugumuzde kac gunde bır temızlık yapmalıyım?

Havalar sıcak haftada bir yap temizlik yoksa vicik vicik olabilir

Geri