Karadeniz Pet

Talaş

hocam merhaba iyi geceler bi sorum olucaktı müsaitsen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:44 -->-> Daha önceki mesaj 00:43 --

hocam iyi geceler bi sorum olucaktı müsaitsen

Buyrun sorabilirsiniz bildiğim bir konu ise yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:
Buyrun ben de bekliyorum tabiki de sorabilirsiniz

Buyrun sorabilirsiniz bildiğim bir konu ise yardımcı olmaya çalışırım.

hocam bir çift muhabbetim var şuanda 10 aylık lar 1 aydır folluk kafeste takılı hiç bi şekilde follugun yanına bile gitmiyorlardı 10 gündür nijer tohumu veriyorum dişim kızısmaya başladı ceresi kahveye döndü ve 3 4 gündür yuvalıga sürekli girip cıkmaya başladı follugun içine talaş koymustum talaşları dısarıya atıyo yuvayı hazırlıyo sanırım ne zaman yumurtlar bi bilgi verirseniz sevinirim birde ilk yumurtaları olcagı için boş mu olur yumurtlar ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:07 -->-> Daha önceki mesaj 01:06 --

Buyrun ben de bekliyorum tabiki de sorabilirsiniz

hocam bir çift muhabbetim var şuanda 10 aylık lar 1 aydır folluk kafeste takılı hiç bi şekilde follugun yanına bile gitmiyorlardı 10 gündür nijer tohumu veriyorum dişim kızısmaya başladı ceresi kahveye döndü ve 3 4 gündür yuvalıga sürekli girip cıkmaya başladı follugun içine talaş koymustum talaşları dısarıya atıyo yuvayı hazırlıyo sanırım ne zaman yumurtlar bi bilgi verirseniz sevinirim birde ilk yumurtaları olcagı için boş mu olur yumurtlar ?

İlk yumurtaları olacağı için boş olacak diye bir kaide yok bu durum kuştan kuşa değişir. AYrıca talaşları atıyorsa tekrardan talaş koymayın demekki istemiyor. Kuşlarınızın yumurtlamasına gelince uzun zamandır girmediyse girmeye başladıysa bunlar iyiye işaret yuvayı da düzenliyormuş inşaallah en kısa sürede yumurtlayacaktır bu dönemde pek rahatsız etmeyin

Hazırlıklara başlamış gibi ancak ne zaman yumurtlar hiç belli olmaz
her ilk kuluçka boş çıkacak diye bir şart yok, çiftleşme tutarsa dolu olur.

İlk yumurtaları olacağı için boş olacak diye bir kaide yok bu durum kuştan kuşa değişir. AYrıca talaşları atıyorsa tekrardan talaş koymayın demekki istemiyor. Kuşlarınızın yumurtlamasına gelince uzun zamandır girmediyse girmeye başladıysa bunlar iyiye işaret yuvayı da düzenliyormuş inşaallah en kısa sürede yumurtlayacaktır bu dönemde pek rahatsız etmeyin

yok hocam bi aksamları 1 saat kadar salıyorum uçuyorlar ondan sonra geri kapatıyorum salmamda bi problem olmaz sanırım

Yavru alınacak kuşlar genellikle salınmıyor.. Forumda da orana vurursak salarak yavru alanlar salmayarak yavru alanlara göre az. Eş olup yavru alınmak istenen kuşların pek salınması önerilmez. Çünkü efor harcarlar ve dikkatleri başka yöne kayar. Yavru alınacak kuşlar yem su ve diğer ihtiyaçları dışında pek rahatsız edilmez

Yavru alınacak kuşlar genellikle salınmıyor.. Forumda da orana vurursak salarak yavru alanlar salmayarak yavru alanlara göre az. Eş olup yavru alınmak istenen kuşların pek salınması önerilmez. Çünkü efor harcarlar ve dikkatleri başka yöne kayar. Yavru alınacak kuşlar yem su ve diğer ihtiyaçları dışında pek rahatsız edilmez

hocam dişim 1 haftadır yuvalıga girip cıkıyor ama bugün girdim mi bi 15 20 dk cıkmıyo önceki günlerde böle deildi yani girip 1 dk durmadan cıkıyordu bugün sürekli içinde desem yeri var bi havuç tükemi çok oluyor önceden böle havuç yemiyorlardı çiftleştiklerini görmedim ama yumurta mı geliyor acaba :)

Mehmet Bey konu içinde konu olmasın bu nedenle burdan son kez cevap vereyim sizin söylediğiniz belirtilere göre evet maşaallah çok yakın

Geri