petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tam olarak irklari nedir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve muselman tarafından 16 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Normalde Beyaz disinin "Albino", Mavi erkegi ise "Standart "olarak adlandirilan kuslar oldugunu biliyorum. Belki yaniliyorumdur. Sizler ne diyorsunuz?

Buda yumurtalari :) bunuda tahmin edebilirsiniz.

#1 muselman, 16 Ocak 2016
    Son düzenleme: 16 Ocak 2016
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Dişi yerli, erkek hollanda kırığı..
    Dişinin gözleri siyahsa çift faktör beyaz spangle deniyor. Renk mutasyonuna.
    Ayrıca albino ırk değil hastalığa bağlı ortaya çıkan renk mutasyonudur.

3. Kubilay karaoglu

Kubilay karaoglu New Member

Beğenileri:
    0
    Belki yaniliyorumdur forumda yeniyim ancak daha once albino bir kuş gordum akrabamda sirf beyaz ve gozler kirmizi oluyor bu diside buz mavilik de var bnde bi ara boyle kus aldim erkek diye disi cikti petshopa geri verdim ve fiyatida normaldi yani albinolarin fiyati nornal kuşa gore pahali zaten

4. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Hocam ben yurtdışındayim ve bunlar burada Albino diye adlandırıliyor. Literatüründe asıl göz rengi kırmızı ama siyaha olduğu da belirtilmis. Ben bir çift yavru aldım. Albinoların diğer kuşlara nazaren bağışıklık sisteminin zayıf olduğu söyleniyor. Erkek geldikten 2 hafta sonra ayakta ve gaga yanlarinda mantar çıktı. o yüzden tedavi süresi boyunca ayırdım. Erkek bembeyaz ama oda siyah gözlü. dişinin göğsündeki Mavilik beni çektiği için aldım zaten. Fiyat olarak beni pek ilgilendirmiyor çünkü almanyada piyasası ölü. Bir çift yavruyu ırk ayrımı olmadan 15 20 Euro ya alabilirsin.
    Erkek

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Sayfayı Paylaş