Karadeniz Pet

Tane tane ağzından yem çıkarma-konamam sorunu

bayramalii

Yeni Üye
merhaba.sizden bi kaç konuda yardım istiyorum.
-- kuşum daha 60 günlük falan arkadaşımdan almıştım. kafesinden dışarı çıkarmaya başladım fakat uçuyor uçuyor hiç durmadan uçuyor bir türlü konamıyor. sonrası malum ya dermanı kalmayınca alçala alçala zorunlu iniş yapıyor yada çarpıp yere düşüyor. ardından ise dün farkettiğim bişi ağzından kafasını sallaya sallaya yemi çıkartıyor. fakat sadece yem kabuğu kırılmış sindirilmemiş yem sorun ne acaba. 3 hafta boyunca sadece ak darı yedirdim yemi kıramıyor diye 1 haftadır da karışık yem veriyorum gayet güzel yiyor. yemesinde sorun yok maaşallah götürüyor.

-- yaklaşık 2 hafta kadar önce kuşuma oynasın diye pinpon topu taktım kafese. fakat o günden beri ısırmaya başladı. bende aldım topu 56 gün falan önce hala ısırıyor. sorun nedir acaba topu mu kıskanıyor benden
yardımcı olursanız sevinirim

Kardeş benim kuşum 1 yıldır beraberim 6 aylık gibi olduğunda kafasını sallıya sallıya ileri geri kusmaya başladı ama ben baktığım zaman ve gecen ay yanı 1 yıl oldugunda ise kusmalar arttı elımle severken elime kusmalar vs.Ben çok araştırdım ve ben eş istiyor sonucuyla karşılaştım.1 aydır yeni aldığım dişisiyle birlikte dişiyi kusarak beslemekte yinede sen araştır,ve bende kuşuma ilk başlarda oynaması için top vs aldım fakt ilk başlarda oynadı sonra oynamayı bırakıp onunla kavga etmeye yemeye başladı oyuncağı aldım yinede iyi bilenlern yazdığında dıkkate almanı isterim.Benim başıma kusma olayı geldi sonucunda eş aldım :)

Anladım ama daha 2 aylık kuş eş için erken değil mi

Geri