Karadeniz Pet

Tatil çıkacağım 3 tane kuşu ne yapmalıyım

algerino85

Yeni Üye
Değerli muhabbet sever dostlarım, 1 haftalık tatile çıkacağım. evde 1 adet kanarya ve 3 adet muhabbet kuşu besliyorum. bol yem ve estra suluk taksam 1 hafta idare ederler mi acaba.
Yakınlar da herhangi bir kuşçu petshopçu yok. en yakın kuşçu 45 km ötede . yani kısacası kuşları emanet edecek bir imkan da yok.

Son düzenleme:
risk almış olursunuz ama sorun olmaz bence güvendiginiz kimse yoksa

Ben 9 günlük tatile çıktım. Çıkarken 1 kova su ve 1 tepsiye 1 kg yem boşalttım. Kafesin içindede akıllı yemlik ve 2 tane standart suluk takılı idi. Geri geldiğimde akıllı yemlik yarılanmış. Suluklar yarılanmış idi. Kovadaki su temiz duruyordu. Tepsideki yeme dokunma gereği duymamışlar dahi. Bu benim tecrübem. Sizde işe yarayıp yaramadığını görmek için denemeniz lazım. Benim önerim rahat olun. Bu dediklerimi yapın. sıkıntı çıkmayacaktır. Kuşların kafesleri açık olmalı tabii ki. Benimkiler bir odada kapısı kapalı şekilde kaldılar.

Ben 10 gün evde değildim akıllı yemlik 2 suluk iş gördü

Sent from my iPhone using Tapatalk

normal yemlikle 2 gun idare edemezler en iyisi iki tane akilli yemlik koy isin garanti olan 3 tane koy bi o kadarda suluk koy sonra allaha emanet et cik insallah bir sey olmaz

Sen fazla fazla koy.. ne olur ne olmaz..

Problem olacağını zannetmiyorum bende bu şekilde bıraktım. Akıllı yemlik ve normal yemlikleri ile 1+1 suluk takarsanız problem olmayacaktır. Bir haftada onları bile bitiremeyeceklerdir.

Geri