Karadeniz Pet

tavsiyeniz

Selamlar Pınar hanım,
Temiz bakıldıktan sonra ne koysan bitlenme yapmaz ancak pamuğa gerek yok.
En güzeli hamster talaşı..

tamamdır :) benim sarı olan kuşun ayağı sabahtan bu saate kadar yine sekiyor gerçekten kafayı yiyeceğim :(

cadırımın üstüne şip diye damladı [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] :) iyi insan lafını üstüne gelirmiş :)

Aradın ya az önce gel diye ? :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:05 -->-> Daha önceki mesaj 23:03 --

tamamdır :) benim sarı olan kuşun ayağı sabahtan bu saate kadar yine sekiyor gerçekten kafayı yiyeceğim :(

Sinirden, stressten, erkek yeterince yem kusmuyor diye, sahibi eve geç geliyor diye olabilir. :)

Aradın ya az önce gel diye ? :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:05 -->-> Daha önceki mesaj 23:03 --

Sinirden, stressten, erkek yeterince yem kusmuyor diye, sahibi eve geç geliyor diye olabilir. :)

waahhh hasret kaldı bana desenize :) levent bey inanın ki ben ikisinin de umrunda değilim :( sabah sularını we yemlerini değiştirdim elim kafesin içine girince nereye kaçacaklarını şaşrıyorlar :) kusma işine gelince de dün sabah dikkatimi çekti yada öpüşüyorlardı yada kusuyordu anlıyamadım ben onlara bakınca direk ayrılıyorlar :) terbiyeli kuşlar iyi eğitmişim dimi :D

waahhh hasret kaldı bana desenize :) levent bey inanın ki ben ikisinin de umrunda değilim :( sabah sularını we yemlerini değiştirdim elim kafesin içine girince nereye kaçacaklarını şaşrıyorlar :) kusma işine gelince de dün sabah dikkatimi çekti yada öpüşüyorlardı yada kusuyordu anlıyamadım ben onlara bakınca direk ayrılıyorlar :) terbiyeli kuşlar iyi eğitmişim dimi :D

Dişi kafasını yana yatırıp erkeğin yanında cıyk cıyk ötünce erkek te gelip üstünden gagasını gagasına değdirip kafasını sallıyorsa yem kusuyor demektir.
Yemine suyuna dikkat edip iyi baktığın taktirde yavru almak kolaylaşır.

dişi kafasını yana yatırıp erkeğin yanında cıyk cıyk ötünce erkek te gelip üstünden gagasını gagasına değdirip kafasını sallıyorsa yem kusuyor demektir.
Yemine suyuna dikkat edip iyi baktığın taktirde yavru almak kolaylaşır.

4 tane yemlik war sularını sürekli değiştiriyorum :) kafesin tellerine çıkıp ne yapıyorsa yapıyorlar :) son 10 gündür dişi olan sabah güneşi olanlara wuruca kafeste çıldırıyor cıyak cıyak ordan oraya atlıyor zıplıyor :) bu mutluluktan olsa gerek dimi???

4 tane yemlik war sularını sürekli değiştiriyorum :) kafesin tellerine çıkıp ne yapıyorsa yapıyorlar :) son 10 gündür dişi olan sabah güneşi olanlara wuruca kafeste çıldırıyor cıyak cıyak ordan oraya atlıyor zıplıyor :) bu mutluluktan olsa gerek dimi???

Evet aydınlık ortamlarda çok daha hareketli oluyor keratalar..
Bir de yavru almak istiyorsan, içeride çok fazla gezilmeyen bir oda seçmelisin.

evet aydınlık ortamlarda çok daha hareketli oluyor keratalar..
Bir de yavru almak istiyorsan, içeride çok fazla gezilmeyen bir oda seçmelisin.

benim odamda duruyorlar sabah çıkıyorum akşam geliyorum laptop'ta film izlerken kulaklık takıyorum sesten korkmasınlar diye daha ne yapayıım :) ama olmuyor olmuyoor :)

arkşl lütfen başakasının konusunun üzerine kendı sorunlarınızı yazmayın yeni konu acın nerde bu moderatör ler [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

Kafesin tabanına
0.5 ince kum
yada
talaş koyan varmı
varsa yada bilgisi olan varsa
avantajı dezavantajı ne olabilir
bide
Yuvalığın içine
talaş mı mantıklı keçe mi
yorumlarınızı
bekliyorum

Serdar kardeşim afedersin, biraz sohbet ortamına döndü başlık, kusura bakma artık.
Kafes tabanına beyaz ya da samanlı kağıt koyabilirsin. Mısır granülü ya da zeolit kullanabilirsin. 0.5 kum duymadım kalem ucu gibi :)
Yuvalık içine keçe olmaz onu kanaryalar kullanıyor. Hamster talaşı olabilir.
Hayırlı üretimler olsun.

Kafes tabanına bir şey kullanmıyorum yuva içine de biraz hamster talaşı atıyorum yavrular çıktıktan sonra da bu talaş oranını artırıyorum

ben yumurta varken kepek yavrular cıktıktan sonra talaş kullanıyorum kepek olayını çorluda yaşlı bir üstat üretici amcamız var o tavsiye etti yumurtaların ıstılmasında kolaylık sağlıyormus özellikle kısın kulanılmasını tavsiye etti

Bakteri üremesinin önüne geciliyorsa farklı farklı yöntemler uygulanabilinir.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Merhaba.. pınar hanım yuvaya pamuk koymaktan bahsetmiş. yaşadığım olayı anlatmak istedim. ilk kuluçkamdı. pınar hanım gibi rahat ve sıcak olur diye pamuk koymuştum :) sabahları evden çıkmadan önce akşamda eve girer girmez ilk işim yuvalığa bakmak oluyordu. tabii sonra yatana kadar temizlikleri vs. ilgi alaka.. neyse 4. veya 5 . gündü yavrulardan birinin ayağına pamuk dolanmış. yavrunun dışkısıyla pamuk karışmış ve ip gibi olmuş. yavrunun ayağı morarmış nerdeyse kangıren olacaktı. ipi yavrunun ayağını incitmeden çıkarmak bir sorun sonrasında ayağa iyileştirmek bambaşka bir sorun. günlerce ayağına zeytin yağı ve eczaneden aldığım morluklar için bir kremle akşam sabah masaj yaptım. bit olurmu bilmem. ben bunu yaşadım. sonradan düzeldi yalnız ipin dolandığı yerde ipin izi kaldı sanki. orası diğer yerlerine göre daha inceydi.

Merhaba.. pınar hanım yuvaya pamuk koymaktan bahsetmiş. yaşadığım olayı anlatmak istedim. ilk kuluçkamdı. pınar hanım gibi rahat ve sıcak olur diye pamuk koymuştum :) sabahları evden çıkmadan önce akşamda eve girer girmez ilk işim yuvalığa bakmak oluyordu. tabii sonra yatana kadar temizlikleri vs. ilgi alaka.. neyse 4. veya 5 . gündü yavrulardan birinin ayağına pamuk dolanmış. yavrunun dışkısıyla pamuk karışmış ve ip gibi olmuş. yavrunun ayağı morarmış nerdeyse kangıren olacaktı. ipi yavrunun ayağını incitmeden çıkarmak bir sorun sonrasında ayağa iyileştirmek bambaşka bir sorun. günlerce ayağına zeytin yağı ve eczaneden aldığım morluklar için bir kremle akşam sabah masaj yaptım. bit olurmu bilmem. ben bunu yaşadım. sonradan düzeldi yalnız ipin dolandığı yerde ipin izi kaldı sanki. orası diğer yerlerine göre daha inceydi.

teşekkür ederim :)

Hiç onemli değil
fikirler için teşekkür
şimdiye kadar bişey koymadım
bundan sonrada koymayı düşünmüyorum

Geri