Karadeniz Pet

Tecrübeli Arkadaşlar ve Ustalardan yardım

Kubilay ÇALIKOĞLU

Meraklı Üye
Arkadaşlar evimde 12 çift muhabbet kuşum var 1 yıldan beridir hobi olarak üretim yapıyorum defalarcada yavru aldım sorunsuz büyüdüler yeme düştüler bugün en büyüğü 12 günlük olan 3 yavrulu bir çiftim vardı rahatsız olmasınlar diye günde sadece birkez yuvaları kontrol ediyordum.Az önceki kontrol edişimde dün sapasağlam olan kursakları dolu olan 3 yavrudan 2 sinin yuvada öldüğünü gördüm tuhaf olan karınları deşilmişti annede gagası komple kandı bende o telaşla anneyi ayırdım şimdi bi yavru kaldı ve baba kaldı ne yapmalıyım yavrunun kursağı dolu ama annenin gagasını kanlar içinde görünce ayırdım kalan yavruyuda öldürmesin diye 12 13 gündür sorunsuz bakıyor yavruları doyuruyordu hatta yavrular artık başlarını kaldırıyor yuvada azar azar geziyorlardı tamemen tüylenmeseler bile vücut tüyleri çıkmaya başlamıştı azcıkta olsa şimdi neyapmalıyım?

Disi kiskanmistir bu sefer erkek yavrulari besledigi icin yapmistir diside bidaha yavru alma elinden cikar kan kokusunu aldi artik

Disi kiskanmistir bu sefer erkek yavrulari besledigi icin yapmistir diside bidaha yavru alma elinden cikar kan kokusunu aldi artik

peki şuan babası sorunsuz bakarmı acaba kalan yavruya gözümden sakındığım yavrular heba oldu baba jumbo anne jumbo kırığıydı zaten bu saatten sonra o dişiyi zor tutarım elimde öyle gagası kan içmiş gibi komple kandı.

Bakar merak etme

Tşk ederim dediğniz gibi çıktı az önce eve geldim çarşıdaydım yavru yuvada tek ama kursağı fazlasıyla dolu havalarda sıcak sorun olacağını sanmıyorum çok tşk ederim içimi rahatlattınız

Geçmiş olsun baba bakar

Geri