petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tecrübeli arkadaşlardan bilgilendirme istiyorum lütfen.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Harun Harputlu tarafından 1 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Harun Harputlu

Arkadaşlar merabalar kuşumu alalı 1 buçuk ay oldu yaklaşık yuvadan düşer düşmez üreticiden aldım. çek türü, alırken defalarca erkek mi diye sordum ve kesinlikle erkek cevabını aldım. Fakat şuanda erkek olduğundan şüpheliyim resimlerini atıyorum erkek mi yoksa dişi mi olduğunu söylerseniz çok sevinirim.
    [​IMG][/url][/IMG]
    Link burada: http://postimg.org/image/l6l0en9gl/

Şimdiden tşkler.

#1 Harun Harputlu, 1 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ocak 2014
  2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Resim yok sorun varvsanirim

3. Harun Harputlu

#3 Harun Harputlu, 1 Ocak 2014
  4. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    resim sorunlu biraz kardeşim

5. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

resimi yeniden eklersen dostum...

6. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kus disi baktim resme

7. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    kuşunuz dişi yanılmış satıcı

8. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

daha yavru dostum dişi 1 2 ay sonra tam beli olur ama dişi gibi duruyor şuanda...

9. Harun Harputlu

Tesekkur ederim arkadaşlar. Bu ara mutlu yıllar.
    O zaman konuşma olasılığı düşük demekki, neyse napalım artık ilk aldigimda ceresi morumsu pembeydi bende pek anlamadim. Ama alışma eğitimi iyi gidiyor gayet.

10. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum dişilerde konuşa bilir dişiler konuşmaz diye bir kural yok benım dişim konuşuyor mesela hişt ve pişt diyor cık cık diyor. saat sesi yapiyor. ilgenirsen konuşa bilir yavru cunki yavru olan her kuş konuşur. cunki başka kuş sesi duymuyor senın sesını duyuyor...

11. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    konuşur hocam neden konuşmasın ama kelime sayısı az olur. siz vazgeçmeyin

12. m.ali güler

hayır hicbir farkı olmaz konusma yetenegi acısından bu durum sadece sultan papağanlarında var kardesim

13. Harun Harputlu

Sağolun arkadaşlar inş. Tşk ederim.

14. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Harun bey dişiler 10 kelime hafızada tutabiliyorsa erkekler 100 kelime gibi hafızada tutuyor ama Puck adlı bir muhabbet kuşu 1.728 kelime ezberlemiş :D Konuşur yani kısacası siz zaman ayırırsanız herşey olur :D

15. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostlar erkek kuş bin kelime öğrene biliyorsa dişi kuş da 500 kelime öğrenebiliyor... sadece biraz daha uraşmanız gerekyor.. okadar...sultan papağanlar koyun tvnın yanına ozaman bile ögreniyolar konuşmayi.

16. m.ali güler

kapasite anlamında degil belki disi erkekten daha iyi konusur belli olmaz ayıracagın süreye baglı tmm disiler daha zor öğrenir ama kapasite anlamında degil de verecegin zamana baglıdır

17. Harun Harputlu

Arkadaşlar yinede kesin mi ki dişi olduğu. Benim küçükte olsa bir umudum var demin bi arkadaşın söylediğine göre. Dişiysede elimden geleni yaparım artık konuşturmak için dostlar.
    Sagolun herkese teşekkürler gece gece meşgul oldunuz.
    Hayvan sevgisi çok güzel birşeydir.

Konuyu yeni gören arkadaşlarda resme bakarak bundan sonra görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

#17 Harun Harputlu, 1 Ocak 2014
  18. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    kuş bana erkek gibi geldi aba pekte emin olamadım davranışlardan belli olur dişi kuş daha asidir çok ısırır erkek daha yumuşak huyludur erkek daha hareketli olur dişi daha durağandır erkek daha neşelidir ötüşü daha fazladır dişi daha sessiz ve durgun olur gözlemlersin baktın olmadı birkaç ay besle cinsiyeti daha belirgin olsun hesabına gelmese cinsiyeti bi üreticiye değiştirirsin

Sayfayı Paylaş