Karadeniz Pet

Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

A

ala_34

Guest
Merhabalar. İki aylık kuşumu dün tırnaklarının nasıl kesilebileceği konusunda yardım almak için petshop'a götürdüm ancak şok yaşayarak oradan çıktık.

Ordaki arkadaş kuşumuzda iç parazit olduğunu yapılacak bir şey olmadığını söyledi.

Çok az miktarda ishali vardı. Gözüken başka birşeyi yoktu. . Sonuç. Dün verdiği vitaminleri koydum. Sabahı sabah ettim veterinere götürdüm. Veteriner bir şeyi olmasığını söyledi. O hırsla tekrar petshop'a gittim. O resmen gün verdi. 15 gün ila 1.5 ay dedi..

Sabahtan bütün yemlerini çıkardım. Patates haşlaması koydum. . Ayrı bir tabağa da yumurta maması yaptım. Ama ikisini de sabahtan beri hiç yemedi.

Az önce dışarı çıkardım orada keyifli ve oyuncu ama hala yemiyor. . Sizce tipsiz Çapkınımız hasta mı?

050565060bee9a8570e00c63460b9558.jpg
236d472d8c4a4404313485ac89b71e39.jpg
3ab301c006ca8b90b4c793e6b0d2eced.jpg
ef718840ce422a9c6e65b8e7151f8c03.jpg
f12caaccbf2d4508a32ca7983eb1afe0.jpg

Şimdiden teşekkürler

parazit için tahlil yapılıyor diye biliyorum. bence hemen bir tahlil yaptırın hem kesin sonuç almış hem vakit kaybetmemiş olursunuz.

Götürdüğüm veteriner sanırım kuşlarla pek ilgili ya da bilgili değildi.

Az önce miniğimiz bizi çok korkuttu sanırım hiç mama yemediği için bildiğiniz şeffaf su yaptı içimde de mincik kaka.. Bari açlıktan gitmesin dedik. Ballı krakerini koyduk. Onu hemen yemeğe başladı. O arada ben patatesi kendi mamasına buladım. Krakeri geri çıkardık şimdi kendi yemini yemesini umuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:28 -->-> Daha önceki mesaj 15:27 --

Bu arada tuzla-pendik-kartal'da kuşlarla bilgili veteriner öneriniz var mı?

pendik batı mahallesi vişne sokakta bir veteriner vardı.. isterseniz bir görüsün.. googledan taratın illaki cıkar telefon numarası falan.

Arıkan Bey. Doğru söylediniz. Bizim rahmetli terrierimizin de dr'u idi.. Yarın eşim götürsün bakalım. Paranoyak oldum kontrol ede ede.

tüye girmiş kuş o yuzden durgun gorunuyor
yemıne bıraz yulaf katın ayrıca suluguna da elma sırkesı koyun iç parazıt için

Kuşun sağlık durumu iyi rengi de çok güzel iç parazit olan bir kuşun dıkçısı siyah olur. Vitamin takviyesi yaparak çabuk şekilde toparlanacak inşallah. Yem olarakda hazır yem değilde aspur . Akdarı ve yulaf vermeniz en sağlıklısı.

kuş gayet sağlıklı gözüküyor burdan kuşunuz kendını kabartıyormu sureklı uyuyor mu petshopun soylemesıne gore fazla yuklenmeyın kusunuza.veterınre goturmek daha mantıklı tabı anlayan bırısıne. kusunuzun dıskısı da normal gozukuyor murat hocanın dedıgı gıbı kus tuye gırmıs yulafla ılerletebılırsınız.

Kendini zaman zaman kabartıyor. Uyumuyor ama durgun. Dışarı alınca kuduruyor. Ama kafeste çok durgun. Normaldr müzik açınca öten kuş, her zamanki salıncağında bile değil alt tünekte öylece duruyor. Kızdırmak için kafesin arasından elimi soktum. Kızdı şükür :)

Ayrıca yorumlarınıza da çok teşekkürler. Biraz rahatladık. İnanın dünden beri ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Bir de sağolsun petshop'taki arkadaş 12 yaşındaki kızımızın yanında miniğimize zaman biçince. Psikoloji alt üst. Sanki odaya bir girsiğimde göremeyecekmişiz gibi geliyor

Aspur, akdarı ve yulaf.. Nereden bulacağım? Petshoplarda var mıdır?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ayrıca yorumlarınıza da çok teşekkürler. Biraz rahatladık. İnanın dünden beri ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Bir de sağolsun petshop'taki arkadaş 12 yaşındaki kızımızın yanında miniğimize zaman biçince. Psikoloji alt üst. Sanki odaya bir girsiğimde göremeyecekmişiz gibi geliyor

Aspur, akdarı ve yulaf.. Nereden bulacağım? Petshoplarda var mıdır?

yer neresi ona göre yardım cı olabılız ?

Murat Bey. Kuşun uzun kuyruğunun çıkmamış olmasını iç parazite bağladı o arkadaş. Henüz çıkmamış olması normal mi?
Haziran 17'de aldığımızda kuluçka dahil 45 günlük idi

Aspur, her petshopta olur.. yulaf bulamazsan aktarları gez.

sureklı kabarık durmuyor sureklı uyumuyorsa saglıklıdır bence :) sız genede kusa bıraz aspur alın verın. ben zaten normal olan kusuma sureklı aspur verırım.

Ve eklemeyi unuttuğum en önemli nokta. O arkadaş yakında tüy dökmeye başlayacağını ve ondan sonra zaten hiç şansımız olmadığını söyledi. Yani anlayacağınız eve gidin gün sayın dedi. Şimdi havada bir tüy görsem ana kız ağlıyoruz. Babamız da gülse mi ağlasa mı halimize şaştı kaldı

küş tüyde girmiş kanat tüylerıde bıraz onarmal tüy dökumden de olabılır ama bır tane daha resım yukleyebılırsenız bıraz daha uzakdan ve yandan bir daha bakalım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:11 --

fransız tüy döküm hastalıgında süpelenmış olabılır petshopcu o yuzden öyle demıştır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:14 -->-> Daha önceki mesaj 23:13 --

45 günlükden buyuk bu kuş en az 3 aylık bence

Haziranda aldığımızda 45 idi. Şimdi 3 ay olmuştur tabi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

29e7e495502cb5b54515345f8fe9784d.jpg
029c6970228feba8e3f136033704502c.jpg
e5422048bc46e17095800b02780e2367.jpg
1e0ba3b77101e405227a7ea009b4f285.jpg
9aa66911f24e8c79ce1f958b1bf0edbf.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:31 --

yer neresi ona göre yardım cı olabılız ?
Tuzla'da oturuyoruz. Ancak Anadolu Yakası'ndaki her yerden alabilme şansımız da var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

Günaydın.. Gece 2.30'da temizlediğim kafes sabah aşağıdaki şekilde idi. Sanırum toparlamaya başladı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:20 -->-> Daha önceki mesaj 05:20 --

8b6c3aada7ffe5e1a1dee1f038f92626.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yavaş yavaş toparlar kendini en kısa zamanda inşallah

Geri