petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve ala_34 tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. ala_34

ala_34 Guest

Merhabalar. İki aylık kuşumu dün tırnaklarının nasıl kesilebileceği konusunda yardım almak için petshop'a götürdüm ancak şok yaşayarak oradan çıktık.

Ordaki arkadaş kuşumuzda iç parazit olduğunu yapılacak bir şey olmadığını söyledi.

Çok az miktarda ishali vardı. Gözüken başka birşeyi yoktu. . Sonuç. Dün verdiği vitaminleri koydum. Sabahı sabah ettim veterinere götürdüm. Veteriner bir şeyi olmasığını söyledi. O hırsla tekrar petshop'a gittim. O resmen gün verdi. 15 gün ila 1.5 ay dedi..

Sabahtan bütün yemlerini çıkardım. Patates haşlaması koydum. . Ayrı bir tabağa da yumurta maması yaptım. Ama ikisini de sabahtan beri hiç yemedi.

Az önce dışarı çıkardım orada keyifli ve oyuncu ama hala yemiyor. . Sizce tipsiz Çapkınımız hasta mı?

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Şimdiden teşekkürler

2. Gönül Akekmekçi

Beğenileri:
    0
    parazit için tahlil yapılıyor diye biliyorum. bence hemen bir tahlil yaptırın hem kesin sonuç almış hem vakit kaybetmemiş olursunuz.

3. ala_34

ala_34 Guest

Götürdüğüm veteriner sanırım kuşlarla pek ilgili ya da bilgili değildi.

Az önce miniğimiz bizi çok korkuttu sanırım hiç mama yemediği için bildiğiniz şeffaf su yaptı içimde de mincik kaka.. Bari açlıktan gitmesin dedik. Ballı krakerini koyduk. Onu hemen yemeğe başladı. O arada ben patatesi kendi mamasına buladım. Krakeri geri çıkardık şimdi kendi yemini yemesini umuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:28 -->-> Daha önceki mesaj 15:27 --

Bu arada tuzla-pendik-kartal'da kuşlarla bilgili veteriner öneriniz var mı?

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    pendik batı mahallesi vişne sokakta bir veteriner vardı.. isterseniz bir görüsün.. googledan taratın illaki cıkar telefon numarası falan.

5. ala_34

ala_34 Guest

Arıkan Bey. Doğru söylediniz. Bizim rahmetli terrierimizin de dr'u idi.. Yarın eşim götürsün bakalım. Paranoyak oldum kontrol ede ede.

6. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    tüye girmiş kuş o yuzden durgun gorunuyor
    yemıne bıraz yulaf katın ayrıca suluguna da elma sırkesı koyun iç parazıt için

7. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşun sağlık durumu iyi rengi de çok güzel iç parazit olan bir kuşun dıkçısı siyah olur. Vitamin takviyesi yaparak çabuk şekilde toparlanacak inşallah. Yem olarakda hazır yem değilde aspur . Akdarı ve yulaf vermeniz en sağlıklısı.

8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Murat usta hoşgeldin :)

9. Ahmet Behçet

kuş gayet sağlıklı gözüküyor burdan kuşunuz kendını kabartıyormu sureklı uyuyor mu petshopun soylemesıne gore fazla yuklenmeyın kusunuza.veterınre goturmek daha mantıklı tabı anlayan bırısıne. kusunuzun dıskısı da normal gozukuyor murat hocanın dedıgı gıbı kus tuye gırmıs yulafla ılerletebılırsınız.

10. ala_34

ala_34 Guest

Kendini zaman zaman kabartıyor. Uyumuyor ama durgun. Dışarı alınca kuduruyor. Ama kafeste çok durgun. Normaldr müzik açınca öten kuş, her zamanki salıncağında bile değil alt tünekte öylece duruyor. Kızdırmak için kafesin arasından elimi soktum. Kızdı şükür :)

11. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    bir de tüy de olam kuşlara yumurta vermıyorum ben

12. ala_34

ala_34 Guest

Ayrıca yorumlarınıza da çok teşekkürler. Biraz rahatladık. İnanın dünden beri ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Bir de sağolsun petshop'taki arkadaş 12 yaşındaki kızımızın yanında miniğimize zaman biçince. Psikoloji alt üst. Sanki odaya bir girsiğimde göremeyecekmişiz gibi geliyor

Aspur, akdarı ve yulaf.. Nereden bulacağım? Petshoplarda var mıdır?

#12 ala_34, 17 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Ağustos 2014
  13. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    yer neresi ona göre yardım cı olabılız ?

14. ala_34

ala_34 Guest

Murat Bey. Kuşun uzun kuyruğunun çıkmamış olmasını iç parazite bağladı o arkadaş. Henüz çıkmamış olması normal mi?
    Haziran 17'de aldığımızda kuluçka dahil 45 günlük idi

15. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Aspur, her petshopta olur.. yulaf bulamazsan aktarları gez.

16. Ahmet Behçet

sureklı kabarık durmuyor sureklı uyumuyorsa saglıklıdır bence :) sız genede kusa bıraz aspur alın verın. ben zaten normal olan kusuma sureklı aspur verırım.

17. ala_34

ala_34 Guest

Ve eklemeyi unuttuğum en önemli nokta. O arkadaş yakında tüy dökmeye başlayacağını ve ondan sonra zaten hiç şansımız olmadığını söyledi. Yani anlayacağınız eve gidin gün sayın dedi. Şimdi havada bir tüy görsem ana kız ağlıyoruz. Babamız da gülse mi ağlasa mı halimize şaştı kaldı

18. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    küş tüyde girmiş kanat tüylerıde bıraz onarmal tüy dökumden de olabılır ama bır tane daha resım yukleyebılırsenız bıraz daha uzakdan ve yandan bir daha bakalım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:11 --

fransız tüy döküm hastalıgında süpelenmış olabılır petshopcu o yuzden öyle demıştır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:14 -->-> Daha önceki mesaj 23:13 --

45 günlükden buyuk bu kuş en az 3 aylık bence

19. ala_34

ala_34 Guest

Haziranda aldığımızda 45 idi. Şimdi 3 ay olmuştur tabi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:31 --

Tuzla'da oturuyoruz. Ancak Anadolu Yakası'ndaki her yerden alabilme şansımız da var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

Günaydın.. Gece 2.30'da temizlediğim kafes sabah aşağıdaki şekilde idi. Sanırum toparlamaya başladı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:20 -->-> Daha önceki mesaj 05:20 --

#19 ala_34, 18 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ağustos 2014
  20. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yavaş yavaş toparlar kendini en kısa zamanda inşallah

Sayfayı Paylaş