Karadeniz Pet

Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

elma sirkesi verin iç parazit için iyi gelir
kanat tüyleri de kuyruk tüyü gıbı dokuluyor mu ?

ver demıyorum ben parazit ama olsada olmasa elma sırkesı verin
bence fransız tüy hastalıgı gıbı
sarımsagı sıkın cıkan suyu kanat ve kuyruk kısmına surun ıyı gelecekdir

ver demıyorum ben parazit ama olsada olmasa elma sırkesı verin
bence fransız tüy hastalıgı gıbı
sarımsagı sıkın cıkan suyu kanat ve kuyruk kısmına surun ıyı gelecekdir
Şimdi siz söyleyimce eski resimlere baktım. 15 gün önce sanırım kuyruk tüyü varmış . Biz o kadar alışmışız ki olmamasına. Farketmemişim.
f9e3f96622b1f74d35398830de539fce.jpg

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Dün kuşunuz sağlıklı yorumları gelince umutlanmıştım biraz ama sanırım durum çok iç açıcı değil.

Biz elimizden geleni yapacağız inşallah

İşi gücü bıraktım. Şimdi de bu hastalığı araştırmaya başladım.

Evet sanırım maalesef doğru teşhis koydunuz çünkü bizim minik yaramaz kanatlarını çırpıyor ama yükselemiyor. Yüksek yerden yere iniş yapıyor ama biz hep halı üstünde falan kendimizce uçuş egzersizi yapıyorduk.. Koşmayı çok sever, zıpalamayı da. Varsın o yaşasın da uçamasın ne yapalım. Hoplaya zıplaya oynasın razıyız biz.. Sarımsağı mutlaka deneyeceğim. Şu ishal illetinden bir kurtulalım da hayırlısıyla

Akşam bizi biraz korkuttu. Oynarken iyiydi de kafesine koyunca sanki nefes alamıyormuş gibi titredi bir kaç defa. Apar topar götürdüm tekrar veterinere.

İshali yok. 3 günde ölecek göz yok. Canlı bir kuş bu dedi. 3 gün sadece temiz su ve kendi yemini verin dedi. Bakalım tekrar yapacak mı dedi. İshalini ve o hareketini takip edin dedi. Vitaminler yan etki yapmış olabilir. 3 gün sonra tekrar göreyim dedi. Bir de en büyük şoku yaşattı. Dişiymişiz . Biz erkek sanıyorduk. Çapkın olan adımızı "şaşkın" olarak değiştik.

Tüy problemimiz var gibi duruyor dedi. Ona da bakalım sonra. Dedi Benim ana problemim o titreme olunca.

Ve çok şükür sanırım vitaminler işe yaradı. Çok ama çok keyifli ve oyuncu idi gece. Şimdi uyuyor. Hatta ilk defa tek ayakta. Flaşsız çektim rahatsız olmasın diye.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:08 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

831cf759d162bacd03ea8f6fb4b33a49.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
French tüy hastalığında şunları yapmanızı öneririm arkaadaşların dediği gibi sarımsağı ezip suyunu kanatlara ve kuyruğa sürün en kısa sürede kuşlar için olan bira mayasından temin edin bu hastalıkğa henüz bi çare bulunamasada bira mayası oldukça iyi geliyor en kısa sürede temin edin yardımcı olduysam ne mutlu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

aspur u temin edemediyseniz petshop a kanarya yemi deyin verirler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:28 -->-> Daha önceki mesaj 21:26 --

Tüy problemimiz var gibi duruyor dedi. Ona da bakalım sonra. Dedi Benim ana problemim o titreme olunca.

Ve çok şükür sanırım vitaminler işe yaradı. Çok ama çok keyifli ve oyuncu idi gece. Şimdi uyuyor. Hatta ilk defa tek ayakta. Flaşsız çektim rahatsız olmasın diye.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:08 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

831cf759d162bacd03ea8f6fb4b33a49.jpg

geçmiş olsun bu arada :D

İç parazit kendini her zaman dışkıda belli etmez. Halsizlik de yapmaz. Ama ishal ilacını ve dış parazit spreyini kesin. Şu an onları kullanmak anlamsız. Sarımsak iç parazitde etkilidir. Elmas sirkesi de suluğunda her zaman bulunsun ama daha çok önlem amaçlıdır. İç paraziti olan bir kuşa çok faydası dokunmaz. Dışkı tahlili yaptırın iç parazit için. Eğere kuyruk tüyü çıkmazsa zaten iç parazittir. Aç karnına dut önerirdim ama bulmanız zor olabilir.

Bugün keyifsiz günümüzdeyiz. Yemek yiyoruz ama o kadar. Arada ötüyor. Tepki veriyor ama bugün oyuncu değil. Çıkarmadım kafesten. Biraz daha zayıflamış sanki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:47 --

Bu arada söylediğiniz gibi aspur aldım ve yeminin en üstüne koydum. Umarım yer. Ballısını çıkarttım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:42 -->-> Daha önceki mesaj 18:28 --

Bizim kuşumuz iyi değil. Video ekleyebilsem göstereceğim. Yardım edin nolur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:42 --

Anatolia Hayvan Hastanesi'ne götürdük. Korktuğumu hareket bir çeşit geviş getirmekmiş. Biz solunum sanmıştık. Gayet sağlıklı dediler. Sadece tüy değişimine girmiş. Tüyleri azaldığı için bize zayıflamış geliyormuş. Supravit toz verdiler. Sabah akşam iki prinç taneai kadar suyuna konulacakmış. Su mutlaka sabah akşam değişecekmiş. Başka bir sorun yokmuş. Vitaminsiz kalmış, ishal geçmiş ama vücut biraz yorulmuş. Hepsi bu...

Çok teşekkürler. Umarım kimse bu tür rahatsızlıklar yaşamaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:37 -->-> Daha önceki mesaj 10:27 --

Sanırım supraviti sevmedi. O kadar az su içiyor ki. Mamasına da tuz gibi serpin demişlerdi. Yeminin de kokusu değişiyor diye yemin de yüzüne bakmıyor. Ballıyı yiyor onda koku yok diye. Ne inatçı çıktı bu kız. Bir de sinirliyiz ki. Tüyde hep böyle mi olurlar?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:39 -->-> Daha önceki mesaj 07:37 --

72bd31c93ef1c0743a21111d4308bccf.jpg

Sanırım kuyruk çıkmaya başladı. Yem yese daha çabuk toparlanacak sanki

Şaşkınımı maalesef dün kaybettik. . Ne olduysa bir anda oldu. Kuyruk tüyü zaten arada uzadıkça düşüyordu. Cuma günü kısa tüyler de dökülmeye başladı ama keyfi yerindeydi. Dün öğlen işten geldim. Durumu çok kötüydü. 3 gibi de kaybettik.

Şimdi evde iki ayrı kafeste iki kuşumuz daha var. İkisi de erkek.

Çapkın zaten son 2 aydır vardı. Aynı kafestelerdi. Şaşkın'a gün içinde arkadaş olur diye almıştık. Tam bir eşkıya. Ele falan gelmiyor. Özgür ruh.

Dün de. Kızımın ağlamasına dayanamadığımızdan, bir yavru aldık. Jumbo olduğu söylenen. Onun da kafesi ayrı. Bilemem evcilleşir mi..

Tek bildiğim uçamadığından dolayı Şaşkın biz çok bağlı ve çok oyuncu bir kuştu. . Ben kıza belli etmesem de her boşlukta ağlıyorum. Bir anda ne oldu aklım almıyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri