petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tecrübeli arkdaşlar yardımcı olabilir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve recai yılmaz tarafından 16 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. recai yılmaz

recai yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

Kuşlarım bir kaç gündür eş tuttu gibi. Birbirlerine kusuyorlar. Dişi kuş yuvaya girip çıkıyor ancak yuvadaki talaşları (özlellikle büyük olanları) yuvadan kafesin içine çıkartıyor. Acaba yuvada talaş çok olduğundanmı yoksa kafesin içinemi yuva yapmaya çalışıyor? Yada oyun için yapıyor olabilir mi?

2. ogretmen

ogretmen Guest

Gidisat iyi sakin karismayin talaslari o kendisine gore ayarlar.yuvayi Hazir eder sonrada erkegine birakir kendini.

3. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Yuvayi hazirliyor atar talaslarin hepsini ben bisey koymuyorum ilerde biraz hamster talasi koyuyorum

4. recai yılmaz

recai yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam çok teşekkürler. İnş. hayırlısı :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:08 --

peki bu zamanda kafesin standart temizliğini yapsam bir şey olurmu?altındaki gazeteyi değiştiriyorum haftada bir kez.

5. ogretmen

ogretmen Guest

Normal bakimina devam edin haftada iki kez mama en az.gunluk su degisin.haftada bir iki kez suyuna vitamin takviye edin.yeminede biraz nijer atin.

6. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    hayırlısı olsun BU DÖNEMDE KUŞLARINIZI PEK RAHATSIZ ETMEMENİZİ ÖNERİRİM

7. Burak YİĞİT

yanlıs mı

ben vitaminli suyu koyuyorum hep. suan tüydeler. 5 günde bi degiştiriyorum. yanlışmı yapıyorum sizce

8. recai yılmaz

recai yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

Dişi yuva hazırlamaya devam ediyor. Sizce kaç günde tamamlar? Yaklaşık bir süre varmıdır? Birde yuvayı yaptıktan sonramı çifleşir? Bu süre içerisinde kuşları evde uçurmamda sakınca varmıdır?

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    önce yuvayı hazırlar sonra ciftleşir.. yuvadan cıkardıgı talaşların yerine birşey koymayın.. o gerektiği kadarını bırakır yuvada..

10. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Dişi kuşun yuvayı kendi istediği gibi hazırlıyor. Bu aşamada sizde günlük su değişimi ve ara ara mama takviyesi yapın. Kalamar kemiği ve kumuda eksik etmeyin. Gerisini onlar halleder zaten

11. recai yılmaz

recai yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba,

dişi kuş yaklaşık 1 hafta önce yuvayı hazırladı. Ancak bir haftadır yuvaya ilgili göstermiyor. Çiftleşme isteği geçmiş olabilir mi acaba? Erkek ile kusma ve kur yapma devam ediyor.
    Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

12. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  13. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    tüye giriyor olabılır

Sayfayı Paylaş