Karadeniz Pet

Tecrübesiz

mehmet emin tektaş

Meraklı Üye
Arkadaşlar dün yeni bir dişi aldım genç erkeğimin yanına attım. anlaştılar hatta dişi her ne kadar fotoğraf çok net olmasa da görüşdüğü gibi çiftleşme pozisyonuna geliyor ama erkek daha genç ve tecrübesiz. birde daha dişinin yumurtalığa girdiğini görmedim. bu çiftleşme hevesi nerden geliyor...

http://i.hizliresim.com/bggYrb.jpg

evet dişi pozisyona geçmiş ama poposunu açıp kapatıyor mu orası önemli çünkü benim kuşlar hep bu şekilde kafes tünekleri tellere yakın olduğu için erkek alıştıktan sonra çiftleşecektir de erkek mi kafese hakim (baskın) yoksa dişi mi ?

valla dişiyi daha dün getirdim ilkin ayrı kafese koydum sonra erkeğin yanına attım. başlarda erkeği dövdü sonra erkek yavaş yavaş onu temizlemeye ağzına kusmaya başladı. bugün de erkeğin her kur yaptığında dişinin çiftleşme pozisyonuna geldiğini gördüm. ama erkek çiftleşmeyince dişi bir tane geçiriyor. sonra biraz duruyorlar yine kur yapmaya başlıyor. dişiyi tecrübeli erkeğin yanına attım pas vermedi.

erkek hakimdir bu arada erkek kızışmış mı kızışmamış mı yani hevesi varmı bu konuda ona göre kızışmamışsa havuç ve nijer takviyesi yap sonunda birşeyler yapacaktır

Dışı kıvama gelmiş, bundan sonrası erkekte.
Haftada iki kere mama vermekte fayda var.