Karadeniz Pet

tek ama özel maşallah :) 12 günlük...

Ercan YAŞAR

Onursal Üye
annesi 1 senedir bende denizli de jumbo üreticisinden aldığım kırık kuş baba yı 1 ay önce eminönünden aldım. ilk kuluçka bir yavru büyütüyorlar. büyük kardeşi malesef öldü 2 yumurta da boştu. ama dişi maşallah çok temiz bakıyor yavrusuna.

maşallahı esirgmeyin.

D8V95y.jpg

anne baba :)
MP5Wak.jpg

Q4EWpv.jpg

Maşallah, yavru ve yumurtaları temiz bir kağıt havluya geçir, folluğu temizle, talaş koyup yumurta ve yavruyu tekrar geri koy. Ne kadar kakasız olursa o kadar iyi. O kakalar yumurtaya yapışır, yuvalıktaki nem oranını düşürür.
Ben 3 günde bir yavru olan follukları değiştiriyorum. Yedek kullanmak ta büyük avantaj sağlıyor.
Hayırlı üretimler olsun.

Maşallah, yavru ve yumurtaları temiz bir kağıt havluya geçir, folluğu temizle, talaş koyup yumurta ve yavruyu tekrar geri koy. Ne kadar kakasız olursa o kadar iyi. O kakalar yumurtaya yapışır, yuvalıktaki nem oranını düşürür.
Ben 3 günde bir yavru olan follukları değiştiriyorum. Yedek kullanmak ta büyük avantaj sağlıyor.
Hayırlı üretimler olsun.

levent bey teşekkürler ama şu yanılgıyı ortadan kaldıralım burada paylaşılan fotoğraflar anlık görüntüler sürekli olan şeyler değil. gerekenleri yapıyorum. ama bilmeyen arkadaşlar için se paylaşım yararı olur umarım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:19 --

teşekkürler arkadaşlar..

yine maşallah diyelim,zaten senin şu parçalı erkeğe hastayım

yine maşallah diyelim,zaten senin şu parçalı erkeğe hastayım

Sağol Okan ☺️ Maşallahı var onun yavru çok güzel olacak işallah ana belli baba belli ☺️☺️ Onu üretime ayırıcam zaten :) bu arada maşallahın birazını Aralık ayına sakla ;)

Maşallah, diğer kuşların gibi bunlar da çok güzeller...

vallaha sende olmasan iri kuş göremeyeceğiz hey yer yerli dolu,renk desen hep klasik,hadi bakalım renk cümbüşüne devam allahın izniyle

vallaha sende olmasan iri kuş göremeyeceğiz hey yer yerli dolu,renk desen hep klasik,hadi bakalım renk cümbüşüne devam allahın izniyle

Aralığı bekleyeceksin o zaman Cümbüş biliyorsun ;) bakalım neler çıkacak :) moru grisi artık Allah ne verirse :)

Maşallah, kuşlar çok başarılı. Parçalı kuşlar her zaman bir adım önde.
Kaliteli kuşlar besliyosun belli, Tebrikler.

Maşallah, kuşlar çok başarılı. Parçalı kuşlar her zaman bir adım önde.
Kaliteli kuşlar besliyosun belli, Tebrikler.

Çok sağol :) az ama öz olmasına dikkat ediyorum ve çoğu yavrudan seçme :) 1 sene bekledim işallah karşılığını alacağım yavaş yavaş

Maşallah

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu kadar emegin karşılığını bulur inşallah. Aynı fikirdeyim ,az olsun ama kaliteli olsun.
hem vücut formu hemde renk kombinasyonu.
Bu yüzden parçalı kuşlar tecihim.