Karadeniz Pet

Tek ayak üstünde durma

Cem TANIR

Yeni Üye
Bugün 4–5 saatlik ilgi ve oyunlardan sonra dervişi geri kafesine bıraktım ve içeri gidip geldim. Geldiğimde resimlerdeki gibi duruyordu. Dışarda uçarken veya elimdeyken ayağıyla ilgili hiç bir sorun olmadı. Böyle tek ayak üstünde durması hastalık belirtisi midir ?
u4a5emyt.jpg
ebemy4en.jpg

Birde kafesinde veya elimde ara ara tüylerini 5–6 dakika didiyor/kurcalıyor. Acaba bit veya pire olma ihtimali var mı? Kafesi herşeyi gayet temiz. Günlük bakımını yapıyorum. Kuş eve geleli 3 yada 4 gün oldu. Elime alıştı. Kafa çevresini veya göğsünü kaşımama izin veriyor ve görünürde birşeyi yok gibi. Kuş 34 yada 35 günlük.

Son olarak son 2–3 gündür forumda çok konu açıyorum ama kusura bakmayın dervişime birşey olursa çok üzülürüm :) Maşallahı eksik etmeyin :)

R819 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. si kuş 4-5 saat oyundan sonra yorulmuş ve böyle uyurlar tek ayak üstünde bu normaldir :)

2. olarak kuş 34-35 günlük ise tüyleri yeni çıkıyordur tüylerinin didiklemesi ondandır bu da normal :)

MaşaALLAH kuşunuza ayrıca konu açmanızın kusura bakılacak bir yanı yok burası forum buraya bilgi almaya geliyorsunuz yani gönül rahatlığı ile konu açabilirsiniz :)

Muhabbet kuşlarının uyuma sekillerinden biridir korkukacak bi sey yok.masallah cok tatlı kuş :)

Geri