Karadeniz Pet

Tek başıma taksim maceram

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar konu biraz tuaf olacak farkındayım anlatayım istedim haydi bismillah,aklıma esti dedim herzamanki yere kaçıyım:D atladım otobüse gittim istiklale çıkıyorum 3 tane amca bayırı çıkıyoruz baktım benden hızlı yürüyorlar dedim amca ben yoruldum bana taş çıkarırsınız, dedi evlat yapma yaşın başın kaç haydi yola devam,hehehe en arkadaki dedi,aslında öğle söylüyorsunda laf onlara geliyor dimi dedi iş bitmiş güldüm öğle yok gerçekten yoruldum dedim ,nerde oturuyorsun dedi dedim halkalı,öyle kafa dağıtmaya geldim,yorulmuyorda yardırmış gidiyor,dedim bunlar camiye yetişecek kesin a a bir baktım çay bahçesinde ortam yapmışlar çaylar kahveler felan vay be dedim bu yaşa gelirsek ne olacaz acaba,valla helal olsun hayatı yaşıyorlar,sonra geldim dükkana girdim ,bir kaç yavru gördüm baya hareketli güzel yavrulardı, dedim ustam bunlarınn ırkı ney ya:Ddedi hollanda yapma be yerli bu kuşlar dedim yok hollanda abicim gel içerde yerlilere bak dedi,ama yerliydi hehe pakistan yavrularına yerli diyor bunlar kaliteli kuş hollanda diyor ilk baktıklarıma bende yedim,neyse ordan bir elamanışöyle diyor,anlayan alır anlayan falan,bende sustum geçtim başka yere ayrı semt,arkadaşlar gördüğüme inanamadım ağlasammı baksammı,çifthaneye tıkmışlar 30 40 sultağan papağanı aradada 2 muhabbet sıkışmış kurtarın bizi diye bağırıyorlar, her kafes öyleydi,hay dedim böyle işin içine ya,yazık hayvanlara yapacak birşey yok ,ordan kaçtım başka dükkana orasıda baya yavru muhabbetleri atmış nekar geldiyse okadar onlarda haklıama keyifleri yerindeydi,yavrular ilgimi çekti herzamanki gibi,bukadar temiz yavru görçeğim aklıma gelmezdi daha yeni yeme düşmüşler 40 günlük kadar yavrulardı ,sonra 3 kişi geldi birisi amca vay be yavrular mübarekler negüzel felan boş boşta sorular soruyordu,işte sultan papağanı nekadar felan,şukadar a olurmu bana yan dükkan şukadar tl dedi amca imkanı yok okadara sultan olmaz diyordu,gel ben sana sonrasında harbiden bir muhabbeti çok sevdim dısarıya cıkardı satan kişi ,dedi bak alışık kuş:)ele omuza gelir evet çok sakin ve uçmuyordu,buda çok yavru olmasından kaynaklanıyordubebeklerdi,uçmaya bile çalışmadı hayvan daha bebek:Dneyse alacak kız amcanın torunu herhalde sordu,aaaa negüel kaçmıyor bunlar eğitimlimi evet dedi satıcı bunlar eğitimli alışık dedi:D:D:D bende vesile oldum dedim kardeşim al sen bu kuşu gerçekten iydi kuş aynı kelimeleri söyle bu yavrucak konuşur aldılar gittiler ,benim alasım vardı ,,:Dumarım sıkılmadan okursunuz.

Son düzenleme:
hayırlısı olsun . maalesef petshoplar hele bide o tür turistlerin felan bol oldu yerde tamamen ital kuşlarla dolu zaten ülkemize ne şartlarda geldiği belli. o kuşları getirten adamlar kasa bazı para ödüyo1 kuş koyasada aynı 100 kuş koysada aynı o yüzden basıp duruyorlar :) maalesef bu üzücü duruma birşey yapamıyoruz

hayırlısı olsun . maalesef petshoplar hele bide o tür turistlerin felan bol oldu yerde tamamen ital kuşlarla dolu zaten ülkemize ne şartlarda geldiği belli. o kuşları getirten adamlar kasa bazı para ödüyo1 kuş koyasada aynı 100 kuş koysada aynı o yüzden basıp duruyorlar :) maalesef bu üzücü duruma birşey yapamıyoruz
Sağolun bakalım birdaha gittiğimde neler yaşayacağımo_O

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...