Karadeniz Pet

tek cifle üretim yapmışlar lütfen yorum yapın

yusufkral

Onursal Üye
tek çifle üretim yapan varmı aranızda
varda kafes konumu nasıl

bakımı nasıl mama yem gagataşı haftalık temizlik vs

herhangi kuş sesleri dinletinizmi

vede kac ay beklediniz

şimdiden tşk

ben yapmıştım.
3 yıl boyunca sürekli yavru aldım çiftimden.

60 santimlik çifthane kullandım. böylece dişi kuş yuvadan çıktığında rahatlıkla kafeste uçabiliyordu. ayrıca iki kuşumu da evcilleştirmeyi başardım, sık sık saldığım için sağlıkları da yerindeydi.

üretim yapmanız için kafesinizin sizin boy mesafenizden yukarıda olması sağlıklıdır. aksi durumda kuşlar tedirgin olabiliyorlar. ortam fazla gürültülü olmamalı ve sıcaklık stabil olmalıdır. üretime hazırladığınız kuşlarınıza sıkça mama desteği yapmalısınız. şunu unutmayın ki ne kadar mutlu ve sağlıklı olurlarsa o kadar verimli olurlar (yılda 30-40 yavru alabilirsiniz).

diğer herşey standart bakım kuralları.
Ekleme: hiçbir şey dinletmeye gerek yok. kuşlarınız birbirlerini eş seçmişse zaten teşviğe gerek yok. ben dişi kuşumu 2 aylık almıştım (erkek 3,5 yaşındaydı). dişi kuş 6 aylık olunca diğer çiftimin yuvalığını dışarıdan taciz etmeye başladı. yuvalık astım, 2 hafta sonra çiftleşti. tamamen sizin kuşları yavruluk döneminde nasıl beslediğinize ve sağladığınız ortama bakıyor :)
Diğer çiftimi tamamen ayrı bir sebepten aynı odadaydı, kısa süre sonra başka eve geçtiler zaten. kısaca üreme sürecinde bu çift hep yalnızdı :)

Son düzenleme:
yapmadım ama bilgilerimi paylaşayım. kafes konumu uzakta yukarda biyerde olmalı sizden rahatsız olmamaları için. gaga taşına gerek yok kalamar kemiği asın dursun mamayı hergün taze yapıp koyun 6 saatte bi değişmesi gerekiyor diye biliyorum... kuş sesi gereksiz bence. benim iki kuşum var 2 günde bi temizliyorum.son sorunun cevabınıda bilenler versin artık :)

Yusuf kardeş beni yanlış anlama ama yavru almaya fena takmış durumdasın, bu kadar üstüne durma bence , biraz akışına bırak, üstadlar daha iyi bilirler ama benim okuduğum anladığım sabır ve zaman lazım

daha yeni yumurtladılar

orta boylu yatay telli kafesleri var
yüksekde güzel ortamda duruyorlar
kafes düzeni iyi
hafatada 2 3 kez mama
1kez altını değiştiriyorum haftada
kendi hallerine bırakcaksın bide okadar

herkeze tşk

Geri