petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tek çift üretim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yusuf arslan tarafından 9 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Yusuf arslan

Yusuf arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Bir çift kuş için normal kesesi mi yoksa Salma kalesini mi önerirsiniz

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Ortadan bölünebilir salma kafesler çiftlerin yavruları olduklarında veya ayırmaları gerektiğinde daha kullanışlı olacaktır.

3. Yusuf arslan

Yusuf arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Ben kendim yaptım baya büyük bi Salma oldu o yüzden sordum
    büyük olması üretimi geciktirici olabilir mi diye

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Bazı üreticiler kafeslerin büyük olmasını yeni çiftlerin eş olmasına aksi etki edeceğini her kuşun kendi başına duracağı veya kaçabileceği alanın olmasının faydalı olmayacağını söylüyor. Bunun için makul ölçülerde mümküsde tek tünek kullanılması gerektiğini düşünüyorlar. Kuşların durumu,daha önce eş olup olmadıkları,yavru alınıp alınmadığı bu durumu etkiler. Daha önce eş olan kuşların kafes büyüklüğü çok etkilemeyecektir bence.

5. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Salma kafes alırsanız.Almış olduğunuz kuşlar eş olup yavruları çıktığı zaman ortadan bölme imkanınız olacaktır.Veya yeni bir çift alıp ortadan bölüp oraya koyabilirsiniz.Ben şahsen salma tip kafesleri tercih ederim.

6. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Bence ikisi de olmali ciftlesme için 40×40 ideal kafeslerdir. Cok genis kafeslerde kuslarin birbirine olan ilgisi dusuyor. Yabrular olunca salmaya yavrulari alirsiniz orda eslesrirme yapmaniz daha basit olur.

Sayfayı Paylaş